9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

За 2 роки 94% української атомної енергетики перейде на паливо Westinghouse

У разі потреби американська компанія Westinghouse зможе протягом двох років забезпечити паливом усі 13 енергоблоків ВВЕР-1000 на українських АЕС.

На цей час сім із них використовують паливо компанії Westinghouse, а шість – паливо з Росії, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Фокус.

Про це заявив голова НАЕК “Енергоатом” Петро Котін. Наразі на українських АЕС палива вистачає, є запаси на найближчі 2-2,5 роки, зазначив він.

“Якщо ми говоримо про 13 наших енергоблоків ВВЕР-1000, то сім із них вже забезпечується паливом Westinghouse, а шість – ще російською стороною. Зараз у нас є паливо, я б сказав, на 2-2,5 роки, якщо враховувати те, що вже знаходиться в реакторах. У договорі з американською компанією саме ці терміни закладено, що вона у разі потреби протягом двох років збільшить своє виробництво та закриє всю нашу потребу”, – розповів Котін.

Глава “Енергоатому” зазначив, що американській компанії знадобиться близько двох років на розширення виробництва та підготовку персоналу.

Нагадаємо, в Україні працюють 4 атомні електростанції (Запорізька, Рівненська, Хмельницька, Южно-Українська) із 15 енергоблоками. Більшість реакторів – типу ВВЕР-1000. Тільки на Рівненській АЕС є два енергоблоки з реакторами ВВЕР-440. Для них також розглядають можливість постачання американського палива.

Зазначимо, нещодавно вперше за історію України в роботу запустили всі 15 енергоблоків втомних електростанцій, про що ми писали раніше.

Останні новини:

Зараз читають