9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

З початку року Укргазвидобування провело 400 операцій з колтюбінгу

 • З початку 2017 року ПАТ «Укргазвидобування» виконало 400 операцій за технологією колтюбінгу, що перевищує показники за весь 2016 рік більш ніж у два рази.

  Загальний ефект від колтюбінгу станом на сьогодні оцінюють у 157 млн куб. м природного газу. До кінця 2017 року компанія планує провести ще не менше 160 операцій.

  Для порівняння: у 2016 році було виконано 161 операцію з колтюбінгу, у 2015 році – 4.

  Зараз в експлуатації знаходиться 7 власних колтюбінгових установок і 2 зовнішнього підрядника – компанії Tacrom.

  «Наш власний колтюбінговий флот завантажений на повну: 20 висококласних фахівців у кожній бригаді працюють цілодобово. Але наразі і цього недостатньо, тому ми залучаємо іноземних підрядників. Витрати на колтюбінг виправдовують себе: збільшується дебіт свердловин, підтримується базовий видобуток, забезпечується введення свердловин після ГРП», – зазначив голова правління ПАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко.

  Довідково

  У 2015 році за короткий термін ПАТ «Укргазвидобування» модернізувало власний флот колтюбінгу після декількох років простою обладнання та закупило чотири додаткових установки.

  У серпні 2017 року, порівняно з серпнем 2016 року, ПАТ «Укргазвидобування» збільшило видобуток природного газу на 7% (на 87 млн куб. м) – до 1,3 млрд куб. м.

  За вісім місяців 2017 року обсяг видобутку природного газу становив 10 079 млн куб. м, що на 343 млн кубометрів (або 3,5%) перевищує показники аналогічного періоду минулого року. Водночас це більш ніж у чотири рази перевищує обсяг нарощування видобутку за весь 2016 рік.

  Колтюбінг – один з перспективних напрямків спеціалізованого обладнання для газонафтової промисловості. Заснований на використанні гнучких безперервних труб, які замінюють традиційні збірні бурильні труби при роботах всередині свердловин. Такі труби завдяки своїй гнучкості здатні надати доступ навіть в бічні і горизонтальні стовбури, крім того не потрібно проводити операції по збиранні / розбиранні бурильної колони.

  Колтюбінг широко використовується в технологічних, а також ремонтно-відновлювальних роботах, виконуваних на газових, нафтових і газоконденсатних свердловинах.

  Обладнання установки колтюбінгу змонтоване на шасі автомобіля чи автомібільному напівприцепі. До складу обладнання входять, окрім колони гнучких труб, інжектор та лубрикатор, блок превенторів, які під час роботи монтують на гирлі свердловини.

  Колтюбінгові установки можуть працювати без глушіння свердловини з герметизацією гирла до тиску 70 МПа.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на...

  На вулиці Полтави вийшла нова партія тролейбусів “Богдан” (відео)

  На маршрути Полтави комунальне підприємство “Полтаваелектроавтотранс” випустило нову партію тролейбусів "Богдан Т70117".Передає Національний Промисловий...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.