9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Євросоюз сприятиме створенню ОСББ й енергоощадженню будинків

Європейський союз і Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект “Об’єднання співвласників будинків для впровадження стійких енергоефективних рішень” з метою стимулювати й підтримати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у 24 областях України. Про це на презентації проекту повідомив директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «РБК-Україна».

Таким чином, 2 тис. нових ОСББ буде створено і в загальному 4 тис. ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами.

Як зазначено, близько 480 тис. осіб отримають пряму вигоду від реалізації проекту, і не менше ніж 1 млн українців підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності.

“Багато років ми з ЄС працювали з різними ОСББ. Ця програма дозволить створити понад 2 тис. Нових ОСББ. Ця ідея отримання кредитів ще не зовсім закріпилася серед громадян. У всіх регіонах України ПРООН працюватиме над питаннями покращення”, – сказав він.

За його словами, ПРООН розпочинає впровадження нового проекту.

“Щоб підтримати сталий розвиток міст і громад, а також задовольнити потребу людей в якісному житлі, ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, завдання якого – мобілізувати співвласників багатоквартирних будинків в Україні й допомогти їм значно поліпшити енергоефективність будівель за зменшення споживання і вартості енергії”, – сказав він.

Проект є частиною програми ЄС з підтримки енергоефективності для України (EE4U) і реалізується з метою поліпшити енергоефективність житлового сектора України. У свою чергу, проект ПРООН буде стимулювати та підтримувати створення нових ОСББ, використовуючи свою присутність в регіонах, а також готувати їх до пошуку й отримання фінансування для реалізації ініціатив щодо поліпшення стану будинку.

Останні новини:

Зараз читають