9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Європейський банк реконструкції і розвитку профінансує до 20 біоенергетичних проектів в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розраховує організувати фінансування для 10-20 біоенергетичних проектів в Україні в найближчі чотири роки.

Повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР (по Україні, Польщі та Кавказу) Сергій Масличенко.

Ми беремо участь у фінансуванні проектів будівництва ВЕС, СЕС – ці проекти будуть і далі. Але зараз хочемо зробити більший наголос на біоенергетичні проекти – біогаз, біомасу, виробництво біоетанолу другого покоління (з відходів – ІФ). Розраховуємо профінансувати 10-20 таких проектів в найближчі 3-4 роки, – сказав він.

С.Масліченко нагадав, дослідження показують: потенціал біоенергетичних ресурсів України (лушпиння, соломи, інших відходів сільського господарства) дорівнює 30 млн тонн нафтового еквівалента.

Раніше ЄБРР вже організував фінансування для 8 проектів в цій сфері в Україні, зараз на розгляді банку – ще 3-4 проекту.

Разом з тим, практика показує – учасникам ринку не вистачає знань, компетенцій в цій сфері. Тому ми маємо намір до кінця року підготувати спеціальну програму. В її рамках, крім іншого, будуть залучатися експерти, надаватися технічна допомога, можливо, буде організований SEO- клуб з біоенергетики, – резюмував асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають