9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Які міста України значно заощадили кошти завдяки енергоменеджменту

Значної економії коштів досягли Долина, Жовква (Львівська область), Вознесенськ та Миргород

Долина повністю відмовилася від використання централізованого опалення, а більшу частину бюджетних закладів вдалося перевести на використання альтернативних джерел енергії та утеплити значну частину житлових будинків. Крім того у 2016 році Долина стала першим містом у Східній Європі, яке отримало сертифікат відповідності енергоефективного менеджменту європейського зразка.

Жовква значною мірою відмовилася від використання газу для опалення. В рамках проекту, загальною вартістю 860 тисяч євро, з яких 700 тисяч євро виділив ЄС, а решту необхідних коштів – міський та обласний бюджети, були придбані твердопаливні котли, які працюють на відходах деревообробки. Протягом двох років Жовкві вдалося зекономити майже 7 млн гривень для міського та районного бюджетів. Дякуючі європейській підтримці, місто замінило 4,7 км теплових мереж.

blank

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Час Чернігівський.

Миргород нещодавно отримав грант у 1 млн євро від Європейської комісії на запровадження енергоощадних заходів: модернізацію котельні (встановлення нового котла на біомасі), будівництво тепломережі, проведення комплексної термомодернізації одного з дитячих садочків. Три чверті коштів на реалізацію проекту виділяє ЄС, решту витрат профінансує міський бюджет.

З обласних центрів, які досягли великих успіхів у енергоменеджменті можна виділити Львів, Вінницю, Луцьк, Житомир.

blank

Реформа енергетичного сектору, одним із головних завдань якої є ефективне зменшення енергомісткості комунального господарства, розпочалася в Україні в 2015 році. З того часу було схвалено ряд необхідних законів, фактичне впровадження яких потребує додаткових підзаконних актів та відповідного фінансування. Найбільшу підтримку містам, що зацікавлені у підвищенні енергоефективності, надали міжнародні програми допомоги.

Нагадаємо, що у 2018 році Бюджетом передбачено 2 млрд гривень на енергоефективність. Це у 2,5 рази більше у порівнянні з минулим роком.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають