9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Як запорожці живуть в будинку без газу і електрики (фото)

Олег Павловський із Запоріжжя власноруч виготовив сонячні батареї та повітряний сонячний колектор для забезпечення приватного будинку електроенергією та теплом.

Житель вул. Затишньої в Шевченківському районі Запоріжжя Олег Павловський разом з дружиною живе в будинку, де немає ні газу, ні електрики, але при цьому там тепло, а холодильник, електроплита і телевізор працюють на повну.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Індустріалка.

Ми четвертий рік будуємося. За півроку з товаришем зробили коробку, потім з дружиною дах. З нас тут все іржали, говорили, що такого ще не бачили, – згадує Олег. – У будинку почали жити з осені. До цього проживали в трикімнатній квартирі. На квартиру вже не хочеться (сміється). Тут у нас 150 кв. м. житлової площі і стільки ж гараж під будинком, так як я займаюся машинами. Поки в будинку ще йде ремонт.

blank

У будинку родини Павловських є свої особливості – в ньому немає ні газу, ні електрики і проводити його не збираються. Замість цього Олег своїми руками створив сонячний колектор і кілька сонячних батарей. І тепер йому заздрять всі знайомі, особливо коли отримують платіжки за комуналку.

blank

Сонця багато, потрібно “шару” всю цю збирати і брати тепло в будинок, – зазначає Олег. – Почитав в інтернеті, що це ефективно працює. Я людина творча, технічний, тому вирішив спробувати. Газа у нас немає і не збираємося підключатися, топили дровами. Колектор зроблений практично з відходів, які валяються під ногами: алюмінієві банки, дошки, скло, пінопласт, вата, фольга. Банки пробував сам збирати і просив друзів, але, з огляду на, що я веду здоровий спосіб життя, зрозумів, що це занадто довго і поїхав на приймання, де для мене за тиждень збирали по триста банок по гривні за штуку. Колектор можна зробити буквально за тиждень. На нього пішла 221 банку, укладена в 17 рядів. Стінки банок тоненькі, швидко починають нагріватися. У планах повісити ще штуки три-чотири. Собівартість одного колектора – до тисячі гривень.

blank

Взимку, коли було мінус 6-10 градусів, колектор 92 градуси накачував в будинок, якщо чисте небо було. Це дуже хороша для підтримки тепла в будинку штука. Наприклад, в кімнаті 10 кв. м. вранці було 17 градусів, в обід – вже 22 градуси. Чесно скажу, в грудні було важко. Сонця було мало, заводив машини, щоб зарядити акумулятори. У січні і лютому відмінно. Навіть спалюю дуйчіком зайве електрику, бо немає куди його спожити. Коли буде кілька колекторів, можна вже взагалі не топити дровами.

blank

Сонячні панелі стоять у нас третій рік. Ставив їх по чуть-чуть. Верхні сам збирав, нижні вже заводські, тому що раніше було дуже дорого, а зараз доступніше. Потужність зараз два кіловати, в планах поставити на чотири-п’ять. До електрики ми теж не підключалися, тому що це коштує великих грошей. Думали підключимося, коли переїдемо, а зараз не бачу вже і сенсу – ці платіжки, відключення. Ось у нас пару раз було, що відключалася електрика. Сусіди генератор витягують, Торохтій. Інші чекають поки включать. А у нас світло є завжди, при тому горить він і вночі. Відключення нас також не хвилюють. В цілому, ми за місяць витрачаємо 60 кіловат. У нас вдома холодильник, електрична піч, чайник, ноутбук, та й телевізор ми практично не вимикаємо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають