9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Як на Закарпатті працює міні-ГЕС побудована за передовими технологіями європейських країн

На Закарпатті у селі Лопухово працює міні-гідроелектростанція потужністю 996 кВт побудована за передовими технологіями європейських країн.

З особливостями гідрооб’єкту, який на річці Брустурянка звела група енергетичних компаній «РЕНЕР» у минулому році, ознайомилися румунські експерти в рамках відзначення Дня Дунаю 3 липня, передає EcoTown з посиланням на Закарпатський корреспондент.

На [wiki]ГЕС[/wiki] у Лопухово вперше в Україні встановили систему очищення річки від сміття та додаткову протипаводкову систему: автоматичний шлюз-регулятор дозволяє регулювати рівень води та мінімізувати негативні наслідки від можливих повеней, ризик виникнення яких на Закарпатті дуже високий.

ГЕС «Брустрянка» естетично вписується у природній ландшафт, а склопластик, з якого виконано трубопровід (AMIANTIT, Німеччина), та біорозкладне мастило Panolin (Швейцарія) забезпечують екологічно безпечну взаємодію з водою.

Для безперешкодного переміщення риб на міні-ГЕС встановлено рибохід, оптимальне розміщення якого визначено інженерними, гідравлічними, біологічними і економічними міркуваннями і базується на вивченні світового досвіду та особливостей поведінки місцевих видів.

“При проектуванні та проведенні будівельних робіт застосовували досвід та передові технології європейських країн у галузі гідроенергетики, – розповідає головний інженер групи “РЕНЕР” Юрій Королишин. – Наші італійські партнери мають величезний досвід у будівництві гідрооб’єктів – у Південному Тіролі, регіоні Італії, який вдвічі менший від Закарпаття, на річках працює понад 1000 міні-ГЕС, які виробляють 177% електроенергії від потреби населення».

Згідно з планом, гідроелекростанція щорічно вироблятиме 5,2 млн кВт-год.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають