9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

Westinghouse в 2017р поставить “Енергоатому” 6 партій ядерного палива

Westinghouse Electric Sweden в 2017 році поставить держпідприємству “НАЕК” Енергоатом “шість партій ядерного палива для АЕС України, повідомив тимчасовий президент і виконавчий директор Westinghouse Electric Company Хосе Еметеріо Гутьєррес (José Emeterio Gutiérrez).

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

У 2017 році Westinghouse вперше поставить в Україну шість партій палива. Планується, що буде поставлятися по шість завантажень до 2020 року. Принаймні, так прописано в контракті, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Х.Е.Гутьеррес нагадав, що Westinghouse розширив потужності з виробництва ядерного палива на своєму заводі в Швеції для реакторів типу ВВЕР, що дозволило Україні збільшити диверсифікацію поставок.

Також ми інвестували в наш завод в США, щоб він міг поставляти деталі на шведський завод. Загалом складності ці інвестиції склали $ 20 млн. Тепер ми готові поставляти більше палива в Україну, але остаточне рішення, чи купувати більше палива Westinghouse, – за українським урядом, – зазначив він.

За його словами, недавні перевірки роботи ТВС-WR на Південно-Українській АЕС пройшли успішно. “Уже очевидно, що паливо Westinghouse працює в Україні дуже добре: остання інспекція на Южно-Українській АЕС минулого тижня це показала. Це гарна новина для” Енергоатому “, який знає, що Westinghouse – хороший і надійний постачальник”, – підкреслив CEO.

У свою чергу, президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський підтвердив агентству наміри компанії в поточному році купити шість партій ядерного палива Westinghouse.

Шість партій ми плануємо в цьому році закупити.” Швидше за все, частина піде в резерв, оскільки у нас постійно зміщуються графіки ремонтів, плюс один з блоків, на який ми закуповуємо, стає на продовження терміну ремонту служби. Тому може статися, що ми закупимо більше, ніж завантажимо, але це в межах однієї партії, – сказав глава НАЕК.

Раніше Westinghouse Electric Company заявив, що почалася в кінці березня процедура банкрутства ніяк не вплине на виконання зобов’язань компанії по виробництву і постачанню палива на атомні електростанції в регіонах Азії і EMEA (Європи, Близького Сходу і Африки).

Останні новини:

Зараз читають