9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 5 Грудня, 2022

Вже подано 39 заявок на будівництво сонячних станцій в Чорнобильській зоні відчуження

blank
Сонячна станція / Rodovid.me

В інтерв’ю Bloomberg міністр екології Остап Семерак заявив, що серед 39 груп, що бажають отримати дозвіл на установку сонячних панелей потужністю близько 2 ГВт, тобто 13 міжнародних інвесторів.

Серед іноземних інвесторів вже відомі китайські GCL System Integration Technology Co Ltd. і China National Complete Engineering Corp. Вони планують побудувати сонячні станції потужністю 1 ГВт в кілька стадій. Тепер стало відомо, що в проекті зацікавлена ​​німецька фірма, яка спеціалізується на будівництві станцій на основі відновлюваних джерел енергії. Вона подала заявку на установку 500 МВт, повідомив Семерак, відмовившись назвати компанію. Інші пропозиції стосуються споруди дрібніших СЕС потужністю близько 20 МВт. Крім китайських і німецької компанії, заявки подали фірми з Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі та України. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на АІН.

“Компанії запросили від 20 до 1 000 гектарів для своїх проектів”, – заявив міністр.

Він також додав, що для залучення іноземних інвестицій держава знизила ренту в зоні відчуження на 85%. Крім цього, в Україні до 2030 року діє фіксований зелений тариф, який буде поступово знижуватися щороку. Проекти, які укладуть договори в 2017 році, будуть отримувати 17 євроцентів за кіловат енергії. Ще один аргумент на користь будівництва сонячних електростанцій – лінії електропередач, спочатку прокладені для четирехгігаваттной ЧАЕС. Тепер держава досліджує питання, як вони впораються з переривчастим напругою СЕС.

Семерак також повідомив, що міністерство намагається знайти баланс між бажанням отримувати електроенергію з відновлюваних джерел і тим, як це відіб’ється на платіжках споживачів. Так, в Німеччині громадяни зобов’язані підтримувати поновлювані джерела в рахунках за електрику. За минулий рік вони заплатили рекордні 25 млрд євро.

Фінансування будівництва СЕС на території Чорнобильської зони розглядає і один з основних донорів України – ЄБРР. “Для інвестицій у нього є кілька умов: будівництво повинно проходити в безпечному середовищі, а проекти повинні бути економічно життєздатними”, – заявив представник банку Антон Усов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають