Зупинити тиск на галузь закликали президента України 126 виробників “зеленої” електроенергії. Зі їх словами сьогодні на ринку відновлюваної енергетики в Україні штучно створюється дефіцит коштів, а заборгованість перед виробниками «зеленої» електроенергії вже перевищує мільярди гривень.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на znaj.ua.
Протягом останніх місяців українську енергетику лихоманить в умовах впровадження нової недостатньо опрацьованої моделі ринку. Разом з тим, представники уряду і комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу оприлюднюють 15-ий варіант майбутніх змін, які суттєво різняться між собою, – йдеться у зверненні.
У асоціації виробників “зеленої” енергетики наголошують на тому, що велика кількість виробників «зеленої» електроенергії та інвесторів мають кредити у державних банках, а також у Європейському банку реконструкції та розвитку і не мають змоги виконувати взяті на себе зобов’язання. Заборгованість за тарифом з боку Держави вже перевищує мільярдні суми, а регулятор – НКРЕКУ – не переглядає тарифи для стабілізації розрахунків. Таким чином у державних банків є всі можливості оголошувати неплатоспроможними компанії та забирати їхнє майно тільки через те, що органи центральної влади прямо порушують дані ними раніше гарантії.
Через вищезазначені причини виробники змушені звертатися з судовими позовами в юрисдикції Європейського Союзу до Держави Україна у зв’язку з порушенням умов, укладених раніше контрактів, та Європейської енергетичної хартії.
Розуміємо болючу необхідність змін і готові втратити мільйони доларів, вкладені у нові проєкти. Однак ніколи не погодимося на знищення сфери, яку створювали важкою працею останні років 11, на догоду фінансово-промисловим групам, які контролюють традиційну енергетику та медіа, – зазначають у зверненні.
В асоціації виробників “зеленої” енергетики нагадують про те, що за останні 11 років у відновлювану енергетику України інвестовано близько 10 млрд євро, дві третини з яких – за останні роки. Нагадаємо, що в Уряді нещодавно озвучували амбітні плани щодо збільшення частки відновлювальних джерел в енергетиці до 70% протягом 30 років.