9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Виробники “зеленої” енергії звернулися до президента із закликом зупинити тиск на галузь

Зупинити тиск на галузь закликали президента України 126 виробників “зеленої” електроенергії. Зі їх словами сьогодні на ринку відновлюваної енергетики в Україні штучно створюється дефіцит коштів, а заборгованість перед виробниками «зеленої» електроенергії вже перевищує мільярди гривень.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на znaj.ua.

Протягом останніх місяців українську енергетику лихоманить в умовах впровадження нової недостатньо опрацьованої моделі ринку. Разом з тим, представники уряду і комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу оприлюднюють 15-ий варіант майбутніх змін, які суттєво різняться між собою, – йдеться у зверненні.

У асоціації виробників “зеленої” енергетики наголошують на тому, що велика кількість виробників «зеленої» електроенергії та інвесторів мають кредити у державних банках, а також у Європейському банку реконструкції та розвитку і не мають змоги виконувати взяті на себе зобов’язання. Заборгованість за тарифом з боку Держави вже перевищує мільярдні суми, а регулятор – НКРЕКУ – не переглядає тарифи для стабілізації розрахунків. Таким чином у державних банків є всі можливості оголошувати неплатоспроможними компанії та забирати їхнє майно тільки через те, що органи центральної влади прямо порушують дані ними раніше гарантії.

Через вищезазначені причини виробники змушені звертатися з судовими позовами в юрисдикції Європейського Союзу до Держави Україна у зв’язку з порушенням умов, укладених раніше контрактів, та Європейської енергетичної хартії.

Розуміємо болючу необхідність змін і готові втратити мільйони доларів, вкладені у нові проєкти. Однак ніколи не погодимося на знищення сфери, яку створювали важкою працею останні років 11, на догоду фінансово-промисловим групам, які контролюють традиційну енергетику та медіа, – зазначають у зверненні.

В асоціації виробників “зеленої” енергетики нагадують про те, що за останні 11 років у відновлювану енергетику України інвестовано близько 10 млрд євро, дві третини з яких – за останні роки. Нагадаємо, що в Уряді нещодавно озвучували амбітні плани щодо збільшення частки відновлювальних джерел в енергетиці до 70% протягом 30 років.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають