9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Виробники “зеленої” енергії звернулися до президента із закликом зупинити тиск на галузь

 • Зупинити тиск на галузь закликали президента України 126 виробників “зеленої” електроенергії. Зі їх словами сьогодні на ринку відновлюваної енергетики в Україні штучно створюється дефіцит коштів, а заборгованість перед виробниками «зеленої» електроенергії вже перевищує мільярди гривень.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на znaj.ua.

  Протягом останніх місяців українську енергетику лихоманить в умовах впровадження нової недостатньо опрацьованої моделі ринку. Разом з тим, представники уряду і комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу оприлюднюють 15-ий варіант майбутніх змін, які суттєво різняться між собою, – йдеться у зверненні.

  У асоціації виробників “зеленої” енергетики наголошують на тому, що велика кількість виробників «зеленої» електроенергії та інвесторів мають кредити у державних банках, а також у Європейському банку реконструкції та розвитку і не мають змоги виконувати взяті на себе зобов’язання. Заборгованість за тарифом з боку Держави вже перевищує мільярдні суми, а регулятор – НКРЕКУ – не переглядає тарифи для стабілізації розрахунків. Таким чином у державних банків є всі можливості оголошувати неплатоспроможними компанії та забирати їхнє майно тільки через те, що органи центральної влади прямо порушують дані ними раніше гарантії.

  Через вищезазначені причини виробники змушені звертатися з судовими позовами в юрисдикції Європейського Союзу до Держави Україна у зв’язку з порушенням умов, укладених раніше контрактів, та Європейської енергетичної хартії.

  Розуміємо болючу необхідність змін і готові втратити мільйони доларів, вкладені у нові проєкти. Однак ніколи не погодимося на знищення сфери, яку створювали важкою працею останні років 11, на догоду фінансово-промисловим групам, які контролюють традиційну енергетику та медіа, – зазначають у зверненні.

  В асоціації виробників “зеленої” енергетики нагадують про те, що за останні 11 років у відновлювану енергетику України інвестовано близько 10 млрд євро, дві третини з яких – за останні роки. Нагадаємо, що в Уряді нещодавно озвучували амбітні плани щодо збільшення частки відновлювальних джерел в енергетиці до 70% протягом 30 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.

  Україна закуповуватиме озброєння через міжнародні спецорганізації

  Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про затвердження переліку міжнародних спеціалізованих організацій, їх представництв, що здійснюють закупівлі товарів,...

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...

  Розробку нового позашляховика для української армії продовжать п’ять приватних компаній

  Дослідно-конструкторські роботи за темою легкового автомобіля підвищеної прохідності для Збройних сил України погодилися продовжити п’ять приватних компаній.