9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Виробництво “зеленої” електроенергії в Україні збільшилося на 10%

За 10 місяців 2021 року виробники електроенергії з відновлювальних джерел (ВДЕ) згенерували та продали державному підприємству «Гарантований покупець» 10 023 тисячі МВт•год вуглецево-нейтральної електричної енергії. 

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення ДП «Гарантований покупець».

Виробництво чистої електроенергії в січні-жовтні поточного року збільшилось більше, ніж на 10 % відносно аналогічного періоду 2020 року, протягом якого було вироблено 9 090 тисяч «зелених» МВт•год. Лише в одному місяці з десяти – квітні – виробництво електроенергії в поточному році було меншим, ніж у попередньому.

blank

При цьому, фактичне виробництво «чистої» електроенергії хоч і продемонструвало значне зростання у річному вимірі, проте не досягло значень, закладених в прогнозному балансі електроенергії на 2021 рік. За плановими розрахунками, генерація з відновлювальних джерел мала б досягти 10 708 тисяч МВт•год.

У розрізі видів джерел найбільшу кількість «зеленої» електроенергії виробили сонячні станції, на другому місці – вітрові. Сумарне виробництво СЕС та ВЕС складає понад 90 % від всієї ВДЕ-генерації.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають