9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 27 Червня, 2022

Введено в експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС (відео)

Гідрогенеруюча компанія Укргідроенерго ввела у промислову експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу відомства.

Додаткові 324 МВт дефіцитних балансуючих потужностей збагатять Об’єднану енергетичну систему країни, підвищивши її стійкість та надійність.

blank

Таким чином, загальна встановлена потужність Дністровської ГАЕС сягнула 1296 МВт в генераторному режимі та 1684 МВт в насосному.

Згідно з проєктом станція складатиметься із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт, що ставить її на перше місце у Європі та на шосте у світі.

Варто зазначити, що введення в промислову експлуатацію четвертого гідроагрегата забезпечує зменшення кількості пусків блоків ТЕС, що своєю чергою призведе до економії вугілля та газу, а також сприятиме декарбонізації української економіки.

blank

Дністровська ГАЕС успішно виконує роль надійного резерву з покриття пікових навантажень. Спорудження гідроакумулюючої станції на Дністрі насамперед дає можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі на високі позначки у верхню водойму і спрацювання її в турбінному режимі в години пік для генерації електроенергії та дозволяє забезпечити збалансовану роботу атомних електростанцій.

Будівництво  Дністровської ГАЕС є невід’ємною складовою частиною Енергетичної стратегії держави до 2035 року.

blank

Генеральним підрядником будівництва Дністровської ГАЕС є НВО «Консорціум «Укргідроенергобуд», а левова частка сучасного обладнання, яке встановлено на об’єкті, виготовлена українськими заводами-виробниками АТ «Українські енергетичні машини».

«День енергетика ми зустрічаємо зі значними трудовими здобутками – пуском четвертого гідроагрегату Дністровської ГАЕС. Це визначна подія для усієї галузі, адже за умови значного дефіциту вугілля на складах ТЕС, додаткові 324 МВт – це той чинник, який сприятиме енергостабільності та стійкості роботи Об’єднаної енергосистеми»,- зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають