9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Влітку Україна отримає першу сонячну енергію з Чорнобильської Зони

У першому півріччі цього року в Чорнобильській зоні може почати роботу перша сонячна електростанція.

Про це в інтерв’ю Громадському розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр нагадав, що наприкінці минулого року було оголошено про збір заявок від інвесторів на будівництво сонячних електростанцій у Зоні відчуження. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на hromadske.ua

До 1 березня ми збирали ці заявки і отримали понад 50. Сьогодні проводимо підготовчу роботу щодо старту цих проектів, — сказав він.

За словами Семерака, потенціал Чорнобильської зони дозволяє дати можливість реалізувати усі ці заявки.

Чорнобильська станція мала 4 енергоблоки, а планувалося їх в радянські часи збудувати аж 12. Мережі, які будувалися, були доволі потужними. Я думаю, що ми можемо, при правильній організації роботи забезпечити інтерес всіх інвесторів, які прийшли, — сказав міністр.

За його оцінками, йдеться про виробництво в межах 2,5 тисяч МВт електроенергії.

Це величина, співрозмірна з двома енергоблоками атомних електростанцій, — додав він.

Також Семерак розповів, що перший проект відновлювальної сонячної енергетики на території Чорнобильської Зони вже почали реалізовувати.

Сьогодні можемо говорити про першу приватну інвестицію у цю зону. Це невеличка сонячна станція, яка вже будується. Це український інвестор, — сказав міністр.

На питання, коли можна очікувати на запуск та отримання першої «зеленої» енергії з Чорнобиля, Семерак відповів: «Я дуже сподіваюся, що це буде вже в першому півріччі цього року».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають