9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Вітчизняні продукти і сервіси для керування персональним споживанням енергії

В Україні вже сьогодні виробляють продукти і сервіси для керування персональним споживанням енергії, які роблять побут «зеленішим».

Останнім часом різкі зміни погоди, температурні рекорди та інші аномалії, які є наслідком кліматичних перетворень, спричинених людською діяльністю, перестали бути абстрактними поняттями. Багато з нас вже відчули це на собі. Хтось тепер не може спати вдома без кондиціонера. Комусь довелося відкласти подорож через пожежі в Греції чи липневі зливи у Карпатах. Хороша новина полягає в тому, що існують організації й компанії, які розвивають окремий технологічний напрямок cleantech. Їх діяльність спрямована на те, щоби зменшити негативний вплив людської діяльності на довкілля, скоротити викиди шкідливих речовин, максимально сприяти переходу на відновлювані джерела енергії тощо. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Дім інновацій.

Кліматичні технології насправді ближчі, ніж здається. В Україні вже сьогодні виробляють продукти і сервіси для керування персональним споживанням енергії, які роблять побут «зеленішим». А багато пересічних українців активно долучаються до cleantech просто з економії — на щастя нашого довкілля, економія витрачених коштів прямо впливає на скорочення використання енергії. Вимикаєте світло і кондиціонер, коли виходите з приміщення? Вітаємо, ви вже можете вважати себе учасником cleantech-руху. А якщо встановити рекуператор, помешкання стане ще «зеленішим». Рекуператор зберігає до 95% тепла/прохолоди всередині приміщення і дозволяє економити як влітку, так і зимою, адже не потрібно заново гріти або охолоджувати повітря знадвору (чути полегшене зітхання кондиціонера). Додатково, ця «розумна кватирка» забезпечує здоровіший мікроклімат в помешканні — можна раз і назавжди припинити сварки між тими, кому дме, і тими, кому душно. В Україні виробництвом рекуператорів займаються кілька компаній, серед яких PRANA, «ВТС-Комплект».

Однією з базових характеристик обладнання для «розумного» дому є енергоефективність, тож якщо ви користуєтеся вдома подібними пристроями будь-яких виробників, скоріше за все, ви вже на боці cleantech. Наприклад, українська компанія Ajax Systems, що відома системами охорони помешкань, виробляє також продукти для smart home. У лінійці є реле для дистанційного керування побутовими приладами, що дозволяє контролювати увімкнення техніки, а інформацію про обсяг спожитої енергії завантажує у мобільний додаток чи веб-сервіс користувача.

Cleantech вдома: як перейти на «зелену» сторону
Рішення Ajax Systems

Окремий напрямок продуктів для управління опаленням в помешканні — це «розумні» терморегулятори з Wi-Fi, що працюють через мобільний додаток чи веб-сервіс. Бажаєте, щоб опалення в квартирі вмикалося завчасно, але саме перед вашим поверненням? Достатньо налаштувати програму і обігрів не буде працювати весь день, марнуючи ваші кошти й ресурси планети, а вмикатиметься саме тоді, коли це потрібно. Подібна техніка також виробляється в Україні: терморегулятори компанії «ДС Електронікс» сумісні з різноманітною домашньою технікою і вже присутні як в українських магазинах, так і в сусідніх країнах — Польщі, Румунії, Угорщині та інших.

Cleantech вдома: як перейти на «зелену» сторону
Терморегулятори компанії «ДС Електронікс»

В квартирі можна не тільки заощаджувати енергію із загальної мережі, але й генерувати її з відновлюваних джерел. Таке рішення пропонує українська компанія SolarGaps.

«Розумні жалюзі» їх розробки вміють генерувати енергію від сонця для подальшого її використання в домогосподарстві. Оскільки вони створюють ефект натуральної тіні, сама потреба в кондиціонуванні зменшується. Наразі команда займається інтеграцією SolarGaps в системи «розумного» будинку.

Зовнішнє утеплення квартири також може бути «зеленим». Українська компанія Hempire розробила ізоляційний матеріал Hempire Mix, що виготовляється на основі технічних конопель і не містить жодних токсичних компонентів. Матеріал, за словами виробників, здатний регулювати вологу всередині будинку. Додатково, цей органічний утеплювач є вуглецево-негативним, тобто при його виробництві було більше спожито вуглекислого газу, ніж виділено, тож він чудово вписується в стратегію «озеленення» помешкання.

Cleantech вдома: як перейти на «зелену» сторону
«Розумні жалюзі» SolarGaps

Втім, для свідомого споживання важливі не лише технологічні інновації, але й соціальні. Будь-яка квартира, навіть з найсучаснішими технологіями енергоспоживання й утеплення все одно потребує зовнішніх мереж і споживає тепло разом з цілим будинком. Тому для дієвості та ефективності «зелених» інновацій слід також ефективно співпрацювати із сусідами, а утеплюватись — разом, не займаючись «тепловим сепаратизмом». Тож, якщо ви створили ОСББ і почали задумуватись про термомодернізацію будинку — ви йдете «зеленим» шляхом. Бо іноді інновації — це домовитись із сусідами та інвестувати у власний будинок.

Відповідальне споживання і контроль за використанням ресурсів — це те, з чого найлегше почати перехід на «зелену» сторону життя. Український ринок вже пропонує багато дружніх до природи рішень, але ще більше проектів знаходиться в розробці. «Зелені» рішення будуть представлені в цьогорічному таборі TeslaCamp 2018, який громадська організація Greencubator проведе 1-2 вересня в південній частині Гідропарку в Києві. Там можна буде побачити й перевірити в роботі різні пристрої, наприклад, безпровідну розетку Meredot. Це стильна і мінімалістична плашка на стіні або поверхні столу, що працює без дротів та штекерів, керується через Wi-Fi та ще й виглядає дуже стильно. Окрім інтерактивної демонстраційної зони, в таборі будуть панельні дискусії про майбутнє енергетики, дитяча програма та бігіто іншого.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають