9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Винахідник споруджує незвичайну ГЕС на Дністрі

Для гідроелектростанції, яку будує у Могилеві-Подільському переселенець із Луганська, не потрібно перекривати течію річки.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Голос України».

Ідея побудувати ГЕС, яка працюватиме від підводної течії та не потребуватиме зведення плотини, виникла у Дмитра Акішина під час перегляду сюжету про подібні винаходи у США. Після цього винахідник запатентував свій власний варіант та почав готувати промисловий зразок. Втім, російська агресія надовго відтермінувала плани підприємця.

Згодом винахідник перевіз обладнання з Луганщини до Вінницької області і повернувся до реалізації своєї ідеї підводної ГЕС. Конструкцію малої ГЕС ливарники виготовляли спільно з робітниками й інженерами заводу «Будмаш», на якому було зроблено окремі вузли і агрегати.

Нам важливо переконатися, що наше дітище працює. Якщо так, тоді думатимемо про потужнішу станцію, – говорить Дмитро Акішин.

Експериментальний зразок ГЕС випробують на Дністрі в Могилеві-Подільському. Про це вже є домовленість з міським головою Петром Бровком. Вироблену енергію постачатимуть у міську мережу. Частину використовуватимуть для безкоштовного освітлення набережної, де обладнали зону відпочинку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають