9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Винахід українського школяра зацікавив іноземних інвесторів

Іноземні інвестори зацікавились теплообмінником кіровоградського школяра

Дев’ятикласник Назар Гарасько із села Миронівка, що на Кіровоградщині розробив рекуператор, який зацікавив іноземних інвесторів. Винахід українського школяра цікавий тим, що вартість такого рекуператора у декілька разів нижча за традційні технології.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Ecotown

Подібні рекуператори є і за кордоном, але вони дорогі, наша розробка вдвічі-тричі дешевша/ Така вартість обумовлена тим, що конструкція конусообразного рекуператора складається зі спіральної алюмінієвої рамки, на яку встановлені лопаті, покриті тонкими мідними листами, – розповіла науковий керівник школяра Світлана Піскова

Прототипом для рекуператора, який сконструював Назар, став звичайний дитячий вітрячок, в якому юний внахідник змінив форму лопатей з простих на спіралеподібні. Така форма забезпечують одночасно і провітрювання, й обігрів приміщення. Економія на нагріванні сягає до 30% коштів, що витрачаються на опалення, а на кондиціонування влітку – до 70%. Встановлювати такий рекуператор можна, як в стіні, так і у вікнах.

Свій винахід школяр представить на міжнародному конкурсі інновацій в Києві, а згодом має намір запатентувати. Керівник школяра зізнається, що отримує безліч пропозицій від іноземних інвесторів надіслати креслення рекуператора.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають