9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Використання відходів сільського господарства в Україні може заміщувати 9 млрд м3 газу на рік

При використанні відходів лише сільського господарства Україна можемо заміщувати 9 млрд м3 газу на рік.

Про необхідність переходу від імпортованого газу до вітчизняного біопалива, а також переваги встановлення біогазових установок та заводів із виробництва біоетанолу розповів Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук в інтерв’ю кореспонденту ІА “УНИАН“. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Використовувати потенціал, який нам дає біомаса, – це наша мета і наш прямий обов’язок. Наприклад, спрямовуючи на енергетичні потреби лише 37% відходів с/г культур, можемо заміщувати близько 9 млрд м3 газу в рік. Для порівняння минулого року сектор теплокомуненерго спожив 6 млрд м3 газу, – пояснив С.Савчук.

Крім цього, при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік.

В Україні близько 4 млн га таких малородючих земель, придатних для вирощування енергокультур.

Якщо охопити весь потенціал, то обсяг заміщення газу сягне 20 млрд м3, а це 2/3 потреб країни у газопостачанні.

Ще один перспективний напрям заміщення газу – це встановлення біогазових установок на сміттєзвалищах.

В Україні щорічно утворюється близько 10 млн тонн твердих побутових відходів.
Із 1 тонни цього сміття можна видобути 150-250 м3 звалищного газу, що містить 60-80 % чистого біометану. Таким чином, щорічний потенціал заміщення газу при переробці твердих побутових відходів складає близько 1 млрд м3.

Щоб заохотити бізнес реалізовувати проекти у біоенергетиці, запроваджено кілька стимулів:

  • прив’язано до курсу євро та збільшено на 10 % «зелений» тариф для електроенергії з біомаси та біогазу до рівня 12,4 €ct/кВт*год;
  • введено стимулюючий тариф на теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії для потреб населення та бюджетної сфери.

Останні новини:

Зараз читають