9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Відео: На Хмельниччині запустили унікальну біо-теплоелектростанцію із комбінованим виробництвом енергії

В Кам’янці-Подільському відбувся запуск унікальної біо-теплоелектростанції із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії потужністю 45 МВт.

Ця новітня ТЕС є першою в Україні, третьою в Європі та п’ятою в світі, що використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла. Основна сировина, що буде використовуватися у роботі – відходи сільського та лісового господарства: солома, кукурудза та щепа. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА.

Всі ми пам’ятаємо, як наш північний сусід у 2014 році обмежив постачання газу. Тоді перед нами постало завдання, по-перше, зменшити споживання природного газу, а по-друге, замістити ці обсяги альтернативними джерелами енергії. – нагадав голова Держенергоефективності. – Вважаю, що Уряд справився з цією задачею, адже починаючи з 2014 року завдяки прийнятій нормативній базі, що стимулює будівництво і розвиток таких альтернативних джерел енергії, вже побудовано об’єкти загальною потужністю 2000МВт, – розповів голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Завдяки новозбудованій ТЕС будуть забезпечені теплом майже 200 будинків Кам’янця-Подільського, кілька дитячих садочків та шкіл, тобто близько 60% об’єктів міста будуть обігріватися за рахунок альтернативних джерел.

Сьогодні в місті запрацює потужна біо-теплоелектростанція. Тисячі мешканців будуть надійно забезпечені теплом, яке вироблятиметься з вітчизняного біопалива. Це гарний крок до енергетичної незалежності, адже по завершенні усього проекту, інвестиційна вартість якого майже 18 млн. дол., очікується заміщення споживання природного газу на 65% – додав очільник області Вадим Лозовий.

ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Особливістю цієї технології є те, що замість води у системі використовуються спеціальні органічні рідини, що мають нижчу температуру випаровування, ніж вода, а тому дають можливість джерела тепла з більш низькою температурою. Таким чином турбіна з модулем ОRС дозволяє зменшити енергозатрати на виробництво електроенергії. Фахівці французької компанії “Enertime”, що є її розробником, забезпечили постійний супровід монтажу та запуску турбіни.

За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн м3 на суму близько 115 млн гривень на рік.

Останні новини:

Зараз читають