9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

В “Укргідроенерго” розповіли про свої масштабні проєкти та виробництво водню

ПрАТ “Укргідроенерго” готується до реалізації пілотного проєкту з виробництва “зеленого” водню в Україні.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ZN.ua.

Про це повідомив генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота під час зустрічі з радником з економіки та енергетики посольства Німеччини в Україні Сіріаком Массюе.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективні проєкти, які реалізовуватимуть українські гідроенергетики у найближчому майбутньому, а також зупинилися на питаннях можливого співробітництва у цьому напрямку.

blank
Фото: newday.kherson.ua

Гендиректор “Укргідроенерго” поінформував дипломата про стан справ на Каховській ГЕС, яка тимчасово знаходиться на окупованій території Херсонщини, та розповів про потреби компанії для оперативного реагування у разі обстрілу об’єктів гідроенергетики.

Також Ігор Сирота ознайомив Сіріака Массюе зі стратегічними проєктами.

“У найближчому майбутньому на станціях “Укргідроенерго” ми маємо намір реалізувати проєкт із будівництва систем накопичення енергії, який стане найбільшим у Європі. Це дозволить ще краще балансувати енергосистему. Наразі проводиться тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування, і до кінця 2024 року ми маємо завершити цей проект”, – повідомив Ігор Сирота.

За його словами, наприкінці цього року планується також розпочати будівництво третьої черги Дністровської гідроакумулюючої станції у складі 5-7 гідроагрегатів.

blank
Фото з вільних джерел

Вже збудовано дві черги ГАЕС загальною потужністю 1296 МВт. Потужність третьої черги становитиме 972 МВт.

“Крім того, ми шукаємо інвесторів для будівництва Канівської ГАЕС потужністю 1000 МВт та Каховської ГЕС-2, загальна потужність якої становитиме 280 МВт”, – повідомив гендиректор “Укргідроенерго”.

Проєкт з електролізного виробництва водню потужністю 1 МВт буде реалізовано на Дніпровській ГЕС власним коштом. Його завершення очікується вже у першому півріччі наступного року.

blank

“На початку жовтня плануємо укладання контракту з німецькою компанією MAN Energy Solutions”, – зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Сиріяк Массює подякував за презентацію потенціалу української гідроенергетики та наголосив на необхідності більш тісної співпраці між українською та німецькою сторонами.

“Я знав, що “Укргідроенерго” відіграє важливу роль у надійному функціонуванні об’єднаної енергосистеми України. Сьогодні вкотре у цьому переконався. Сподіваюся, ми триматимемо тісний контакт і ще більш активно співпрацюватимемо для інноваційного розвитку української гідроенергетики”, — зазначив німецький дипломат.

У квітні відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між найбільшою гідроенергетичною компанією країни, німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання та послуг для гідроелектростанцій ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проєктів із виробництва «зеленого» водню в Україні.

Про “Укргідроенерго”

Найбільша гідрогенеруюча компанія України “Укргідроенерго” – це приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету Міністрів України.

blank

До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер — Київська ГЕС, Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС, Дністровська ГАЕС. Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2 знаходяться у процесі підготовки до будівництва.

На початок 2022 року загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства становить 104, а їхня сумарна встановлена потужність досягла 6 208,3 МВт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають