9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

В Україні зросте частка рідких біологічних видів палива для використання у сфері транспорту

За підтримки посольства Королівства Нідерланди в рамках проекту «PIB Biobased energy Ukraine» 18 грудня в Держенергоефективності відбувся семінар «Застосування біопалива у транспортному секторі Королівства Нідерландів» за участі предствників Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінприроди, Держлісагентства, ДП «Укрспирт» та інших структур.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Головний експерт з питань біоенергетики Нідерландського агентства підприємництва (Міністерство економіки Королівства Нідерланди) Кейс Квант поділився досвідом Нідерландів та європейських країн щодо практики виробництва рідких біопалив, механізмів стимулювання використання енергії, отриманої з відновлюваних джерел, в транспортному секторі та підтвердження відповідності рідкого палива з біомаси та біогазу критеріям сталості.

Відомо, що досвід Нідерландів у використанні енергії з відновлюваних джерел на транспорті може бути яскравим прикладом для України. Голландські компанії мають багато успішних прикладів промислового виробництва рідких біопалив та використання їх у сфері транспорту.

Наразі, для забезпечення виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо частки енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на  транспорті, народними депутатами України спільно з Держенергоефективності розроблено та зареєстровано законопроект від 29.11.2017 № 7348 щодо розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідких біологічних видів палива.

Основними положеннями законопроекту є:

  • встановлення для суб’єктів господарювання, що виробляють та/або реалізують на митній території України моторне паливо, обов’язкових квот щодо енергетичної частки біокомпонетів в обсязі реалізованого палива;
  • відповідність рідкого біопалива та/або біогазу, що використовуються на транспорті, критеріям сталості;
  • організація обліку та контролю вмісту біокомпонентів у моторному паливі;
  • встановлення адміністративної відповідальності за недотримання квот біокомпонентів в обсязі реалізованого моторного палива.

Очікуваними результатами прийняття законопроекту є:

  • створення гарантованого ринку виробництва та використання рідких біологічних видів палива в Україні;
  • збільшення надходження інвестицій в цей сектор, завантаження спиртових заводів та виробників сільськогосподарської продукції;
  • збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів, створення додаткових робочих міст;
  • покращення екологічної ситуації за рахунок зменшення обсягів викидів в атмосферу шкідливих речовин, що утворюються під час згоряння палива.

Останні новини:

Зараз читають