9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

В Україні збільшилось виробництво дизельного пального

 • Баланс ринку дизельного пального в листопаді 2020 року склав 664 тисяч тонн, що на 7% більше від показника листопада минулого року (621,1 тис. т).

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Kurkul.

  Зростання ринку було забезпечено як шляхом внутрішнього виробництва, так і завдяки збільшенню імпортних постачань, переважно з Білорусі.

  У листопаді 2020 року виробництво українських НПЗ, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, показало 30% зростання — до 93,8 тис. т. За рахунок цього їх частка в балансі ринку за підсумком місяця зросла до 14,1% проти 11,5% на рік раніше.

  Основне зростання внутрішнього виробництва продемонстрував Кременчуцький НПЗ («Укртатнафта»), збільшивши випуск ДП на 35%, до 87,9 тис. т. Нагадаємо, збільшення переробки на заводі стало наслідком скорочення випуску авіагасу, а також припинення випуску мазуту.

  Посилила свої імпортні позиції Білорусь. Її НПЗ минулого місяця відправили в Україну 251 тис. т дизпального, що на 31,6% більше від обсягу листопада-2019. Стрибок у листопаді, як і в жовтні поточного року, пояснюється низьким обсягом імпорту в аналогічні місяці 2019 через ремонтні роботи на підприємствах.

  Крім того, під кінець року білоруські компанії закривають свої контрактні зобов’язання, згідно з якими вони повинні постачати щомісяця в Україну тільки за довгостроковими контрактами близько 180 тис. тонн ресурсу, без урахування спотових продажів. Утім, через проблеми з постачаннями російської нафти на заводи в перші місяці 2020 р. договори виконувалися тільки наполовину. Так, у січні-березні 2020 року в Україну імпортувалося близько 80-90 тис. тонн ДП.

  «Імпорт російського ресурсу за звітний місяць склав 214 тис. т, що на 7% більше від показника листопада минулого року (199,6 тис. т). При цьому залізничні постачання дизпального скоротилися на 15%, до 54,4 тис. т, а постачання через білоруський трубопровідний термінал у Гомелі зменшилися на 44,5%, до 75,3 тис. т. Тим часом наростити постачання ресурсу з РФ вдалося за рахунок прямих постачань трубопроводом «ПрикарпатЗахідтранс» (84,8 тис. т)», — йдеться у повідомленні.

  У листопаді 2020 року імпортні постачання дизельного пального з Литви склали 61,5 тис. тонн, що практично відповідає показникові листопада 2019 року (60,2 тис. т), а імпорт через морські порти в минулому місяці просів більш ніж удвічі, до 42,2 тис. тонн.

  Сумарно за 11 місяців 2020 року обсяг ринку дизельного пального склав 6,739 млн тонн, що на 5,1% більше, ніж за аналогічний період 2019 року (6,414 млн тонн).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  В Україні схвалили Концепцію науково-технічної космічної програми

  Кабмін України на черговому засіданні схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний...

  США передали Сухопутним військам партію броньованих HMMWV

  Сполучені Штати Америки передали Сухопутним військам ЗС України партію позашляховиків HMMWV.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Харків отримав чергову партію тролейбусів “Богдан”

  Представники Харківського КП «ТРОЛЕЙБУСНЕ ДЕПО № 3» прийняли нову партію тролейбусів "Богдан" у Луцьку. Цього разу було...