9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

В Україні вже реалізують перший проєкт з виробництва водню

В Україні реалізується проєкт з виробництва 100 МВт водню на рік. 

Про це сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час VII Київського міжнародного економічного форуму, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Вже є перші кроки. Бізнес відреагував і є перший контракт на виробництво 100 МВт водню в рік. Такий проєкт уже будується», – сказав очільник уряду.

Він наголосив, що Україна є однією з небагатьох країн, яка має потенціал для масового виробництва водню. Розвиток цього напрямку буде однією із державних стратегій, нарівні з розвитком інших відновлюваних джерел енергії.

Шмигаль повідомив, що Україна підписала всі необхідні угоди для Green Deal. Так, за Паризькою угодою держава взяла на себе ціль скоротити викиди вуглецю на 65% у порівнянні з 1990 роком.

«Україна потребує для цього значних інвестицій. За нашими підрахунками – 10 млрд доларів щороку протягом 10 років», – зауважив урядовець.

За його словами, такі інвестиції можна залучити за допомогою міжнародних партнерів.

Крім того, Шмигаль повідомив, що для Нафтогазу виставлена ціль збільшити власний видобуток газу щонайменше на 10% цього і наступного року, що є кроком до збільшення енергонезалежності України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають