9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

В Україні врегулювали процедуру розрахунку за тепло, вироблене «не з газу»

28 лютого Уряд схвалив рішення щодо унормування питання розрахунку за теплову енергію, вироблену «не з газу».

Відповідні зміни вносяться до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов᾿язки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 217. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Проект постанови Уряду розроблено Мінрегіон за участі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та Біоенергетичної Асоціації України.

Раніше, якщо для забезпечення потреб споживачів теплопостачальне підприємство закуповувало теплову енергію у теплогенеруючих підприємств з інших, крім газу, видів палива, то розрахунки за таку енергію йшли за залишковим принципом після сплати всіх витрат за тепло з газу.

Як результат, виробники тепла «не з газу» несвоєчасно отримували розрахунок за згенеровану і продану теплову енергію і, відповідно, не мали можливості розраховуватися із постачальниками палива.

Це дискримінувало їх порівняно із виробниками теплової енергії з газу та постачальниками газу.

Тепер перерозподіл коштів на рахунках із спеціальним режимом використання та спрямування їх за нормативом виробникам теплової енергії з інших, крім газу, видів палива, зніме ще один бар’єр для залучення інвестицій у виробництво тепла з відновлюваних джерел та, відповідно, сприятиме зменшенню споживання газу у сфері централізованого теплопостачання, – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Ващук.

Фото Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Останні новини:

Зараз читають