9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

В Україні створюють базу даних про оснащеність будинків лічильниками

Мінрегіон запроваджує моніторинг стану оснащення будівель лічильниками

Відтепер в Україні з’явиться доступна та публічна база даних про оснащеність лічильниками тепла та води. Документ розроблений на виконання закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Ми наводимо лад у системі обліку тепла і води у будинках. Якщо раніше не було чітких зобов’язань у органів місцевої влади подавати інформацію про кількість встановлених в регіонах будинкових вузлів комерційного обліку, то тепер ми встановлюємо такі зобов’язання, запроваджуємо моніторинг. Він буде публічним,  кожен зможе перевірити інформацію, яка щомісяця оприлюднюватиметься на сайті Держенергоефективності – повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко

У разі виявлених порушень щодо строків встановлення лічильників, їх заміни або невідповідності технічним регламентам, Держенергоефективності зобов’язане передати цю інформацію до Держпродспоживслужби для подальшого притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

Документ по суті дає інструмент контролю виконання монополістами закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Це є важливою складовою повноцінного обліку води та теплової енергії, для того щоби споживачі платили лише за спожиті ресурси, а не за норми.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають