9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

В Україні створили фонд для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики за підтримки Фінляндії і фінансової корпорації NEFCO

Обсяг фонду для фінансовії підтримки становитиме 6 млн євро.

29 листопада Міністерство закордонних справ Фінляндії  і Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО підписали Угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Цільовий фонд Фінляндія-Україна має сприяти співробітництву та виявляти проекти в галузі енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних джерел енергії у виробництві електроенергії та тепла, а також в мережах централізованого теплопостачання. Фінансування технічної допомоги, а також грантова підтримка демонстраційних проектів для малих і середніх підприємств України як для приватних, так і для державних проектів також можуть бути надані з цільового фонду.

Фінляндія є одним з провідних експертів у світі, коли мова йде про енергоефективність та відновлювальні джерела енергії. Завдяки цій співпраці рішення фінських компаній допоможуть Україні в її енергетичному переході, – каже міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Кай Мікканен.

Основним координатором в Україні є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, яке буде пропонувати можливі проекти для реалізації. Міністерство закордонних справ підписало на початку року Меморандум про взаєморозуміння з Держенергоефективністю з метою зміцнення співробітництва між Фінляндією та Україною.

blank
Фото: Держенергоефективність

Україна є однією з найбільш енергоємних країн на душу населення в світі і вимагає значних інвестицій для модернізації своєї інфраструктури і підвищення енергоефективності, а також використання поновлюваних джерел енергії, спрямованих на економію звичайних паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення умов навколишнього середовища, Очікується, що частка поновлюваних джерел енергії кінцевого споживання енергії в Україні зросте з 7% в 2016 році до 11% до 2020 року. Основними областями поновлюваних джерел енергії в Україні є вітрова, сонячна, гідроенергетична, біомаса, геотермальна і екологічна з використанням теплових насосів.

Новий цільового фонду є продовженням плідної співпраці, яка НЕФКО і Міністерство закордонних справ Фінляндії почали в 2014 році з фінського цільового фонду для Ініціативи з енергоефективності та гуманітарної підтримки Північної Європи для України. Ініціатива, яка була підписана всіма міністрами закордонних справ Північних країн у зв’язку з сесією Ради Північних країн в жовтні 2014 року.

Останні новини:

Зараз читають