9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

В Україні створили фонд для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики за підтримки Фінляндії і фінансової корпорації NEFCO

 • Обсяг фонду для фінансовії підтримки становитиме 6 млн євро.

  29 листопада Міністерство закордонних справ Фінляндії  і Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО підписали Угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

  Цільовий фонд Фінляндія-Україна має сприяти співробітництву та виявляти проекти в галузі енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних джерел енергії у виробництві електроенергії та тепла, а також в мережах централізованого теплопостачання. Фінансування технічної допомоги, а також грантова підтримка демонстраційних проектів для малих і середніх підприємств України як для приватних, так і для державних проектів також можуть бути надані з цільового фонду.

  Фінляндія є одним з провідних експертів у світі, коли мова йде про енергоефективність та відновлювальні джерела енергії. Завдяки цій співпраці рішення фінських компаній допоможуть Україні в її енергетичному переході, – каже міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Кай Мікканен.

  Основним координатором в Україні є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, яке буде пропонувати можливі проекти для реалізації. Міністерство закордонних справ підписало на початку року Меморандум про взаєморозуміння з Держенергоефективністю з метою зміцнення співробітництва між Фінляндією та Україною.

  Фото: Держенергоефективність

  Україна є однією з найбільш енергоємних країн на душу населення в світі і вимагає значних інвестицій для модернізації своєї інфраструктури і підвищення енергоефективності, а також використання поновлюваних джерел енергії, спрямованих на економію звичайних паливно-енергетичних ресурсів та поліпшення умов навколишнього середовища, Очікується, що частка поновлюваних джерел енергії кінцевого споживання енергії в Україні зросте з 7% в 2016 році до 11% до 2020 року. Основними областями поновлюваних джерел енергії в Україні є вітрова, сонячна, гідроенергетична, біомаса, геотермальна і екологічна з використанням теплових насосів.

  Новий цільового фонду є продовженням плідної співпраці, яка НЕФКО і Міністерство закордонних справ Фінляндії почали в 2014 році з фінського цільового фонду для Ініціативи з енергоефективності та гуманітарної підтримки Північної Європи для України. Ініціатива, яка була підписана всіма міністрами закордонних справ Північних країн у зв’язку з сесією Ради Північних країн в жовтні 2014 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  Арабська компанія інвестує $1,5 мільйонів у виробництво органічних добрив на Житомирщині

  Арабська компанія «AAZ TRADING CO» планує інвестувати $1,5 мільйонів у виробництво органічного добрива із бурого вугілля. 

  Збройні сили отримали рухомий командний пункт трансформерного типу (фото)

  Автомобіль КрАЗ-260 із контейнером перемінного об’єму (КПО) отримала одна з військових частин Головного командного центру Збройних Сил України.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється...