9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

В Україні пропонують запровадити двоставковий тариф на теплову енергію

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пропонує запровадити двоставковий тариф на теплову енергію.

Про це на прес-конференції сказав член НКРЕКП Євген Магльованний, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Двоставковий тариф – це коли частина енергетичних витрат виражається в умовно змінній частині, залежно від того, скільки (теплової енергії – ред.) споживає споживач. Умовно постійні витрати, які не залежать від споживання, – заробітна плата, ремонти, обслуговування – розподіляються рівними частинами протягом усього року, – зазначив Магльованний.

Він висловив думку про те, що запровадження двоставкового тарифу може вирішити проблеми підприємств теплопостачання.

У теплопостачанні витрати на паливо та газ сягають 85% у структурі тарифу. Проблемою для підприємств стає постійне скорочення обсягів споживання, адже споживачі утеплюються і всіляко намагаються скоротити вартість теплопостачання. За рахунок цього процесу умовно постійні витрати підприємств зростають. Важливо їх збалансувати і не призвести до значного підвищення тарифів, – зазначив Магльованний.

На думку члена НКРЕКП, запровадження двоставкового тарифу дозволить зменшити фінансове навантаження на споживачів та зробити роботу підприємств більш прогнозованою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають