9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

В Україні представили стратегію развитку біоенергетики з відходів садівництва

 • Виробництво енергії/біопалива з біомаси обрізків та викорчуваних багаторічних сільськогосподарських насаджень (ОВБСН) є перспективним і важливим напрямом для підвищення енергетичної безпеки на місцевому та національному рівнях.

  Такого висновку дійшли експерти під час Всеукраїнського воркшопу «Відновлювана енергія з обрізків та викорчуваних багаторічних аграрних насаджень (ОВБСН): розвиток виробничих ланцюгів як крок до економічної і екологічної ефективності», говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

  На семінарі були представлені проміжні результати проекту up_Running, який є частиною програми наукового та інноваційного співробітництва Європейського союзу HORIZON 2020, що сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових насаджень. Україна була обрана одним із стратегічних партнерів проекту up_Running, оскільки має велику щільність насаджень плодових дерев і виноградників, а отже, і потенціал використання відходів виробництва для теплової енергії.

  Більша половина проекту відбулася. На сьогодні ми маємо вже розроблену стратегію розвитку цього сектору як для Вінницької області, так і національну, — заявила заступник генерального директора з міжнародних питань асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алла Кравченко.

  На її думку, основними бар’єрами на шляху розвитку цього сегменту залишаються невизначена державна політика в напрямі розвитку біоенергетики та монополія Державної агенції лісових ресурсів.

  Об’єктивно — лісова деревина є більш ефективною, ніж садівнича, але є райони та навіть регіони, де доцільно збирати та переробляти обрізки фруктових дерев для отримання тепла. Вінницька область має найбільшу щільність садівничих насаджень, велику площу займають старі сади, їх треба викорчовувати, спалювати їх не можна, тому, звичайно, треба шукати бізнес-моделі їх вигідної переробки. Це дозволить не шкодити довкіллю та вирішити питання опалення, — переконана Алла Кравченко.

  Як зазначив експерт НТЦ «Біомаса» Семен Драгнєв, для фермерів обрізка деревини — це побічний продукт, не бізнес, тому що від продажу цієї біомаси можна отримати досить малий дохід.

  Проте, якщо в районі присутній садівничий чи виноградарський місцевий бізнес, є бажання влади розвивати такі проекти, транспортні компанії, які б забирали ці обрізки, і споживачі, що зацікавлені отримувати енергію чи тепло, а не купувати дорогий імпортний газ чи вугілля, можна сподіватися на успіх. Фермер, наприклад, може залишити сировину, а потім сервісна компанія повинна взяти на себе витрати з подрібнення, переробки цієї біомаси на біопаливо, ну і транспортувати продукт до об’єкту, де він буде працювати, — розповів експерт.

  Семен Драгнєв зазначив, що в Україні уже реалізовано кілька проектів з використання біомаси з обрізок виноградників. Зокрема в селі Шабо Одеської області, де використовують виноградну лозу (зі 1100 га) для отримання пари.  Другим прикладом він назвав також роботу однієї компанії у Вінницькій області. Там підприємство налагодило виробництво паливних гранул з деревини старих садів. У компанії є свої сади, вони їх викорчовують і засаджують новими.

  Зараз не час і не місце спалювати деревину від обрізок та викорчовування в садах, адже її можна переробити на тріску та пелету і використати для опалення. Завдяки проекту ми показали, як може працювати цей бізнес-ланцюг і ця бізнес-модель, познайомили людей, що працювали в одному регіоні, але не знаходили один до одного шлях. Зараз навіть ті бізнесмени, які з недовірою ставилися до результатів цього проекту, вбачають у переробці такої деревини економічний ефект, — сказала заступник генерального директора з питань співпраці з аграрними ВНЗ та науковими установами асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олена Ковтун.

  Наступним етапом проекту up_Running буде проведення ще трьох демопоказів. Після цього відбудеться конкурс на визначення 10 аграрних підприємств (фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів тощо) та 15 консультантів, які пройдуть тренінгові навчання з побудови бізнес-ланцюгів, аудиту саду, розробки бізнес-планів для конкретного підприємства. Після навчання буде відібрано 10 найактивніших консультантів, які вже самі зможуть консультувати аграрні підприємства.

  За словами Алли Кравченко, наступний етап роботи проекту також буде полягати в адвокації цього напрямку біоенергетики. Цей етап фактично розпочався під час даного Всеукраїнського воркшопу із відкритого діалогу між представниками ринку і представником Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, який окреслив форми державної підтримки, що існують на сьогодні.

  Адвокація має відбутися як на регіональному рівні, так і на національному, в кожній країні — учасниці проекту і в Брюсселі. На сьогодні розроблено 7 проектів національного стратегічного плану дій підтримки сталого використання обрізок і викорчовування сільськогосподарських насаджень — у країнах — партнерах проекту. Після цього планується, що у травні 2018 року рекомендації проекту щодо політики у секторі будуть представлені членам Європейського парламенту для внесення пропозицій у стратегічні документи, адже цього і наступного року в ЄС має бути ухвалена Стратегія розвитку сектору біоенергетики на наступні 10 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства...

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів - рекорди встановлені під час завантаження...

  Україна перемогла у тендері на ремонт вузлів та агрегатів ударних гелікоптерів Мі-25 армії Перу

  Україна перемогла у тендері на ремонт вузлів до перуанських ударних гелікоптерів Мі-25Д, які є експортною версією гелікоптерів Мі-24.Передає Національний...

  “Інтерпайп” розпочав постачати залізничні колеса до Мавританії

  Український виробник залізничної продукції "Інтерпайп" продовжує нарощувати свою присутність на експортних ринках. Відтепер українці постачатимуть локомотивні колеса до Мавританії.

  Зараз читають

  Успішно завершено третій етап випробувань реактивних снарядів “Тайфун-1” (відео)

  Чергові випробувальні пуски українських реактивних снарядів "Тайфун-1" калібру 122-мм відбулись 26 травня 2021 року на полігоні "Широкий...

  Дніпровський металургійний завод відновив виробництво теплоізолюючих сумішей

  ПрАТ "Дніпровський металургійний завод" (ДМЗ), що входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, почало застосовувати...

  У Львові погодили проєкт будівництва канатної дороги на Високий замок

  Депутати Львівської міської ради погодили проєкт постанови про будівництво канатної дороги на Високий замок. На засіданні міськради...

  «Укроборонпром» отримав контргарантії на 28 мільйонів доларів для реалізації великого експортного замовлення

  Державний концерн «Укроборонпром» отримав дві контргарантії на загальну суму майже 28 мільйонів доларів від «Укрексімбанк» строком до...