9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 8 Березня, 2021

В Україні представили стратегію развитку біоенергетики з відходів садівництва

 • Виробництво енергії/біопалива з біомаси обрізків та викорчуваних багаторічних сільськогосподарських насаджень (ОВБСН) є перспективним і важливим напрямом для підвищення енергетичної безпеки на місцевому та національному рівнях.

  Такого висновку дійшли експерти під час Всеукраїнського воркшопу «Відновлювана енергія з обрізків та викорчуваних багаторічних аграрних насаджень (ОВБСН): розвиток виробничих ланцюгів як крок до економічної і екологічної ефективності», говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

  На семінарі були представлені проміжні результати проекту up_Running, який є частиною програми наукового та інноваційного співробітництва Європейського союзу HORIZON 2020, що сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових насаджень. Україна була обрана одним із стратегічних партнерів проекту up_Running, оскільки має велику щільність насаджень плодових дерев і виноградників, а отже, і потенціал використання відходів виробництва для теплової енергії.

  Більша половина проекту відбулася. На сьогодні ми маємо вже розроблену стратегію розвитку цього сектору як для Вінницької області, так і національну, — заявила заступник генерального директора з міжнародних питань асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алла Кравченко.

  На її думку, основними бар’єрами на шляху розвитку цього сегменту залишаються невизначена державна політика в напрямі розвитку біоенергетики та монополія Державної агенції лісових ресурсів.

  Об’єктивно — лісова деревина є більш ефективною, ніж садівнича, але є райони та навіть регіони, де доцільно збирати та переробляти обрізки фруктових дерев для отримання тепла. Вінницька область має найбільшу щільність садівничих насаджень, велику площу займають старі сади, їх треба викорчовувати, спалювати їх не можна, тому, звичайно, треба шукати бізнес-моделі їх вигідної переробки. Це дозволить не шкодити довкіллю та вирішити питання опалення, — переконана Алла Кравченко.

  Як зазначив експерт НТЦ «Біомаса» Семен Драгнєв, для фермерів обрізка деревини — це побічний продукт, не бізнес, тому що від продажу цієї біомаси можна отримати досить малий дохід.

  Проте, якщо в районі присутній садівничий чи виноградарський місцевий бізнес, є бажання влади розвивати такі проекти, транспортні компанії, які б забирали ці обрізки, і споживачі, що зацікавлені отримувати енергію чи тепло, а не купувати дорогий імпортний газ чи вугілля, можна сподіватися на успіх. Фермер, наприклад, може залишити сировину, а потім сервісна компанія повинна взяти на себе витрати з подрібнення, переробки цієї біомаси на біопаливо, ну і транспортувати продукт до об’єкту, де він буде працювати, — розповів експерт.

  Семен Драгнєв зазначив, що в Україні уже реалізовано кілька проектів з використання біомаси з обрізок виноградників. Зокрема в селі Шабо Одеської області, де використовують виноградну лозу (зі 1100 га) для отримання пари.  Другим прикладом він назвав також роботу однієї компанії у Вінницькій області. Там підприємство налагодило виробництво паливних гранул з деревини старих садів. У компанії є свої сади, вони їх викорчовують і засаджують новими.

  Зараз не час і не місце спалювати деревину від обрізок та викорчовування в садах, адже її можна переробити на тріску та пелету і використати для опалення. Завдяки проекту ми показали, як може працювати цей бізнес-ланцюг і ця бізнес-модель, познайомили людей, що працювали в одному регіоні, але не знаходили один до одного шлях. Зараз навіть ті бізнесмени, які з недовірою ставилися до результатів цього проекту, вбачають у переробці такої деревини економічний ефект, — сказала заступник генерального директора з питань співпраці з аграрними ВНЗ та науковими установами асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олена Ковтун.

  Наступним етапом проекту up_Running буде проведення ще трьох демопоказів. Після цього відбудеться конкурс на визначення 10 аграрних підприємств (фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів тощо) та 15 консультантів, які пройдуть тренінгові навчання з побудови бізнес-ланцюгів, аудиту саду, розробки бізнес-планів для конкретного підприємства. Після навчання буде відібрано 10 найактивніших консультантів, які вже самі зможуть консультувати аграрні підприємства.

  За словами Алли Кравченко, наступний етап роботи проекту також буде полягати в адвокації цього напрямку біоенергетики. Цей етап фактично розпочався під час даного Всеукраїнського воркшопу із відкритого діалогу між представниками ринку і представником Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, який окреслив форми державної підтримки, що існують на сьогодні.

  Адвокація має відбутися як на регіональному рівні, так і на національному, в кожній країні — учасниці проекту і в Брюсселі. На сьогодні розроблено 7 проектів національного стратегічного плану дій підтримки сталого використання обрізок і викорчовування сільськогосподарських насаджень — у країнах — партнерах проекту. Після цього планується, що у травні 2018 року рекомендації проекту щодо політики у секторі будуть представлені членам Європейського парламенту для внесення пропозицій у стратегічні документи, адже цього і наступного року в ЄС має бути ухвалена Стратегія розвитку сектору біоенергетики на наступні 10 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Морські порти України перевалили понад 20 мільйонів тонн вантажів з початку року

  Портові оператори у морських портах України в січні-лютому 2021 року обробили 20,583 млн тонн вантажів, що на 6,538 млн тонн або на...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.Розглядається можливість доопрацювати проєкт...

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Зараз читають

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто...

  У 2021 році в Україні буде відремонтовано та побудовано 4,5 тисячі кілометрів доріг державного значення

  У 2021 році в Україні заплановано відремонтувати близько 4,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення.

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з...