9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

В Україні почав працювати Фонд енергоефективності

В Україні розпочинає роботу Фонд енергоефективності, який стане новим і ефективним інструментом реалізації проектів енергомодернізації держави, як на рівні домогосподарств, так і на рівні юридичних осіб, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету міністрів України в понеділок.

Як очікується, фонд буде надавати кошти для реалізації проектів термомодернізації, впровадження ефективних систем моніторингу та управління, встановлення ефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання, а також заміни наявних систем і устаткування на більш ефективні. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Формою надання коштів стане часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності фізичним і юридичним особам.

Ми виділяємо в цілому 2 млрд грн (на програми енергоефективності – ІФ), з яких 400 млн грн – це” теплі кредити “, а 1,6 млрд грн – це масштабні проекти енергомодернізації”, – повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
За його словами, крім бюджетних асигнувань, також очікується надходження коштів “від наших європейських партнерів”. “Є рішення про виділення 100 млн євро – це приблизно 3 млрд грн. Цей транш буде розділений на кілька періодів, – розповів глава уряду.

В.Гройсман заявляє, що всі проекти енергомодернізації будуть реалізовані одночасно з програмами введення ефективного споживання ресурсів, а також істотного збільшення видобутку власного газу.

За прогнозами уряду, за 3-5 років роботи Фонду енергоефективності щорічна економія газу за рахунок ефективного використання палива буде становити не менше 1,5 млрд куб і, при цьому, запуск нових виробництв на основі новітніх технологій дозволить створити додатково близько 75 тис. нових робочих місць.

Як повідомлялося, Верховна Рада України від 8 червня 2017 року прийняла закон “Про Фонд енергоефективності”, а 20 липня президент України Петро Порошенко підписав його. 20 грудня Кабінет міністрів України створив державне підприємство “Фонд енергоефективності”.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявляв раніше, що вищевказаний закон дасть можливість українським домогосподарствам, при реалізації заходів з термомодернізації, економити до 50% споживання енергоресурсів, а робота Фонду допоможе скоротити втрати газу в системі теплопостачання і житловому секторі країни, які щорічно складають 2,4 млрд куб. м і 9 млрд куб. м відповідно, а також за 5-8 років запустити ринок послуг у сфері енергоефективності обсягом близько EUR30 млрд, головним учасником якого стане малий і середній бізнес. Саму ж роботу Фонду планується направити на взаємодію з власниками приватних і багатоквартирних житлових будинків з метою підвищення класу енергоефективності таких будівель і компенсації витрат на виконання відповідних робіт.

Максимальний розмір компенсації для організації співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) становитиме 50% витрачених коштів у разі, якщо енергоефективність будівлі в результаті проекту підвищиться до класу “А” за міжнародними стандартами.

Як повідомив Г.Зубко, контролюватися Фонд буде незалежним наглядовою радою, що включає представників Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яка буде технічно підтримувати роботу Фонду, інших міжнародних партнерів і українського уряду. У той же час технічний офіс Фонду буде займатися розробкою типових проектів енергомодернізації будинків і фінансових інструментів для їх реалізації.

22 червня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович повідомив, що Європейський Союз виділить Україні EUR100 млн для Фонду енергоефективності, як тільки український парламент завершить формування законодавчого поля для роботи Фонду.

Якщо Україна досягне рівня енергоефективності, який є у Польщі, то буде економити більше енергії, ніж на рік споживає Іспанія, – зазначив він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають