9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

В Україні побудують виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива

НАЕК «Енергоатом» та компанія Holtec International планують побудувати в Україні завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.

Про це йшлося під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з президентом та виконавчим директором компанії Крісом Сінгхом, яка відбулася у Вашингтоні, передає Промисловий Портал.

Нараз такі контейнери виготовляються у США.

«З такими професійними партнерами, як Holtec International, відродження української атомної енергетики є не просто нашою метою, а реальністю. Ми вдячні партнерам за віру у важливість ядерної енергії для сталого майбутнього й успіху України», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко. 

Кріс Сінгх своєю чергою зазначив, що Україна після Перемоги може стати енергетичним хабом Європи. 

«Потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим в регіоні. Наша компанія була та залишається вашим надійним партнером», – підкреслив Кріс Сінгх. 

Співпраця Holtec International та НАЕК «Енергоатом» має практичний результат – побудовано єдине у світі унікальне за своїми характеристиками Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Об’єкт був успішно добудований ще до початку повномасштабної війни, введений в експлуатацію. До нього вже завантажено відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС. Використання Україною власного ЦСВЯП заощаджує державі близько 200 млн дол. США щороку.

Також у спільних планах «Енергоатому» і компанії Holtec International іде будівництво в Україні заводу для виробництва основного обладнання малого модульного реактора (ММР) за технологією Holtec SMR. Це підприємство забезпечуватиму не лише будівництво потужностей ММР в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи.

Навесні 2023 року «Енергоатом» та Holtec International підписали також Угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні, якою передбачено будівництво малих модульних реакторів

Розвиток малих модульних реакторів Україні в Енергетичній стратегії до 2050 року визначено як один із пріоритетів. Вони можуть не тільки замістити теплову генерацію, прискорюючи «зелений» перехід, але й використовуватися при виробництві водню та його побічних продуктів –  як в Україні, так і за кордоном, а також сприятимуть експорту додаткових обсягів виробленої електроенергії до Європи.

Останні новини:

Зараз читають