9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Липня, 2021

В Україні обговорили стан впровадження ядерного палива компанії Westinghouse на вітчизняні АЕС

 • На Запорізькій АЕС відбулось чергове засідання оперативного штабу з впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (ТВС-WR) на енергоблоках АЕС України.

  У роботі оперативного штабу взяли участь представники Westinghouse Electric (Asia) S.A. на чолі з президентом – виконавчим директором Хосе Еметеріо Гутьєрресом, представники Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) та Верховної Ради України. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

  Відкриваючи засідання, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський підкреслив важливість заходу, покликаного вирішити, як стратегічні завдання Компанії, так і атомної енергетики України.

  Сьогодні на проммайданчику Запорізької АЕС зібралась представницька делегація на чолі з першими керівниками Westinghouse, ДІЯРУ, ДНТЦ ЯРБ та Міністерства енергетики та вугільної промисловості для вирішення питань, що стосуються впровадження модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse на енергоблоках АЕС України. Головний підсумок оперативного штабу – роботи виконуються за графіком. Всі питання, що були окреслені попередніми рішеннями штабів, і програмою впровадження палива Westinghouse вирішуються у робочому порядку. Приємно відзначити розширення співпраці між Енергоатомом та Westinghouse, як у питаннях диверсифікації постачань ядерного палива, так і в питаннях реалізації програми з підвищення безпеки енергоблоків, – підкреслив Юрій Недашковський.

  Президент Westinghouse Electric Company Хосе Еметеріо Гутьєррес подякував Юрію Недашковському за можливість відвідати Запорізьку АЕС.

  Компанія Westinghouse і Україна розпочали свою взаємодію понад 20 років тому. Ми багато працювали задля досягнення успішного співробітництва та дуже зацікавлені в успіху Енергоатома, бо від його успіху залежить безпосередньо і успіх компанії Westinghouse. Україна свого часу прийняла стратегічне рішення щодо диверсифікації постачань ядерного палива. Для нашої компанії це не тільки відкрило нові можливості, а й стало честю постачати паливо для оператора українських АЕС. Westinghouse докладе всіх зусиль, щоб продукція та послуги, які надаються нами для Енергоатома завжди були на найвищому рівні, – акцентував Хосе Еметеріо Гутьєррес.

  Заступник директора департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Світлана Кульчицька відмітила плідну роботу оперативного штабу та наголосила, що проект диверсифікації ядерного палива для атомних електростанцій України вкрай важливий і перспективний.

  Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков відзначив ефективність роботи Енергоатома в питаннях розширення співпраці з Westinghouse.

  За результатами роботи у 2015-2017 роках у нас немає питань, що стосуються використання палива Westinghouse, так само не виникає питань у процесах ліцензування палива, яке перебуває в дослідній експлуатації. Спостерігаючи за процесом виконання робіт експертів ДНТЦ ЯРБ і ДІЯРУ, ми з оптимізмом розглядаємо процес диверсифікації, – підкреслив він.

  Генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець подякував присутнім за вже виконану роботу щодо впровадження на ЗАЕС палива Westinghouse.

  Процес диверсифікації постачань ядерного палива на енергоблоках Запорізької АЕС відбувається у відповідності із запланованими термінами. Ми впевнені в результаті, – резюмував Олександр Остаповець.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  РСЗВ «Град» на шасі КрАЗ успішно пройшло всі випробування

  Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» на автомобільному шасі КрАЗ успішно пройшла всі етапи випробувань.

  З початку року “Украерорух” сплатив 324 мільйони гривень податків і зборів

  "Украерорух" у першому півріччі 2021 року сплатив до бюджетів України всіх рівнів 324 мільйони гривень податків, зборів та обов'язкових платежів.

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 287,3...

  В Україні випробували систем димоутворення для бойової авіації (фото)

  Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки для забезпечення потреб Командування Повітряних Сил Збройних сил України провели контрольні...

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого Королівства типу Sandown.

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3% менше, ніж за аналогічний період...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Зараз читають

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом...

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1....

  На вулиці Полтави вийшла нова партія тролейбусів “Богдан” (відео)

  На маршрути Полтави комунальне підприємство “Полтаваелектроавтотранс” випустило нову партію тролейбусів "Богдан Т70117".Передає Національний Промисловий...

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до...