9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Липня, 2021

В Україні обговорили питаннястворення геологічного сховища для радіоактивних відходів

 • Під час установчих зборів міжвідомчої науково-методичної ради «Геологічні проблеми ізоляції радіоактивних та інших небезпечних відходів в надрах» фахівці обговорили світовий досвід захоронення РАВ у геологічних сховищах та стан справ щодо створення таких сховищ в Україні.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агенства України з управління зоною відчуження.

  Україна знаходиться на 4 місці у світі за об’ємами високо- і середньоактивних РАВ, тому проблема їх захоронення дуже актуальна. Створення геологічного сховища передбачено українським законодавством, але це складний і довготривалий процес, який потребує злагодженої роботи спеціалістів різних галузей, – підкреслила начальник управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич.

  Як розповів академік НАН В’ячеслав Шестопалов, геологічні сховища призначені для захоронення найбільш небезпечних РАВ – ядерного палива, високоактивних продуктів переробки відпрацьованого ядерного палива і довгоіснуючих РАВ (наприклад тих, що утворилися після Чорнобильської катастрофи). У наш час – це єдиний економічно виправданий і коректний по відношенню до прийдешніх поколінь варіант забезпечення необхідного захисту.

  Першочергове і найскладніше завдання для науковців у процесі створення геологічного сховища – це вибір і дослідження місця для розташування сховища. Цей процес багатоступеневий і триває кілька десятків років: за належного фінансування та організації пошуково-розвідувальних і науково-дослідних робіт на це піде 30-40 років.

  За результатами попередніх досліджень фахівців НАН, ДАЗВ та Державної служби геології та надр, геологічне сховище РАВ може бути розташоване у зоні відчуження у кристалічних породах, що знаходяться у південній і південно-західній її частинах. Зона відчуження має кілька переваг в якості майданчика для такого сховища, зокрема, саме тут знаходяться основні об’єми українських РАВ, тому їх транспортування буде на максимально короткі відстані і з меншими ризиками. Окрім того, тут відсутнє населення, що також спрощує процедуру транспортування і захоронення РАВ, а наявність потужної товщі осадових порід (глина) позитивно впливає на захисні властивості сховища.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Туреччині почали формувати корпус корвету для ВМС України (фото)

  Для першого корвету типу Ada (проєкт MILGEM) для Військово-морських сил України, будівництво якого почалося у січні 2021...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року склав понад 30,5 тисяч тонн.

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до 77 735,1 млн кВт-год у...

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану у маршрутній сітці перевізника.

  Компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до САУ «Богдана»

  Приватна компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до самохідної артилерійської установки (САУ) 2С22 «Богдана».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Київ придбає 20 електробусів в рамках Кіотського протоколу

  Київ закупить 20 сучасних електробусів в рамках Кіотського протоколу, повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  За 15 років “Метінвест” інвестував в екологічні проєкти 3,5 мільярда доларів

  За словами гендиректора "Метінвесту", тема екології та декарбонізації буде основною для компанії в найближчі 20 - 30 років. Міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна...

  Зараз читають

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  Київ придбає 20 електробусів в рамках Кіотського протоколу

  Київ закупить 20 сучасних електробусів в рамках Кіотського протоколу, повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

  На Львівщині збудували реабілітаційний комплексний центр для осіб з інвалідністю

  У Великому Любіні Львівської області запрацювала нова філія Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина». Комплекс...