9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

В Україні обговорили питаннястворення геологічного сховища для радіоактивних відходів

 • Під час установчих зборів міжвідомчої науково-методичної ради «Геологічні проблеми ізоляції радіоактивних та інших небезпечних відходів в надрах» фахівці обговорили світовий досвід захоронення РАВ у геологічних сховищах та стан справ щодо створення таких сховищ в Україні.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агенства України з управління зоною відчуження.

  Україна знаходиться на 4 місці у світі за об’ємами високо- і середньоактивних РАВ, тому проблема їх захоронення дуже актуальна. Створення геологічного сховища передбачено українським законодавством, але це складний і довготривалий процес, який потребує злагодженої роботи спеціалістів різних галузей, – підкреслила начальник управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич.

  Як розповів академік НАН В’ячеслав Шестопалов, геологічні сховища призначені для захоронення найбільш небезпечних РАВ – ядерного палива, високоактивних продуктів переробки відпрацьованого ядерного палива і довгоіснуючих РАВ (наприклад тих, що утворилися після Чорнобильської катастрофи). У наш час – це єдиний економічно виправданий і коректний по відношенню до прийдешніх поколінь варіант забезпечення необхідного захисту.

  Першочергове і найскладніше завдання для науковців у процесі створення геологічного сховища – це вибір і дослідження місця для розташування сховища. Цей процес багатоступеневий і триває кілька десятків років: за належного фінансування та організації пошуково-розвідувальних і науково-дослідних робіт на це піде 30-40 років.

  За результатами попередніх досліджень фахівців НАН, ДАЗВ та Державної служби геології та надр, геологічне сховище РАВ може бути розташоване у зоні відчуження у кристалічних породах, що знаходяться у південній і південно-західній її частинах. Зона відчуження має кілька переваг в якості майданчика для такого сховища, зокрема, саме тут знаходяться основні об’єми українських РАВ, тому їх транспортування буде на максимально короткі відстані і з меншими ризиками. Окрім того, тут відсутнє населення, що також спрощує процедуру транспортування і захоронення РАВ, а наявність потужної товщі осадових порід (глина) позитивно впливає на захисні властивості сховища.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express, запустять додаткову комфортабельну електричку.

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Укроборонпром» не полишає надій добудувати другу «Мрію»

  Державний концерн "Укроборонпром" шукає закордонного інвестора для реалізації проєкту "Мрія-2".Про це гендиректор ДК...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...