9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

В Україні до 2020 року підготують щонайменше 400 сертифікованих енергоменеджерів для українських промислових підприємств

ТПП України має амбітні плани до 2020 року підготувати ще щонайменше 400 сертифікованих енергоменеджерів для українських промислових підприємств.

Про це перший віце-президент ТПП України сказав, виступаючи на засіданні парламентського круглого столу «Україна: інструменти енергонезалежності та розвиток промисловості». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ТПП України.

Ефективне використання енергії стає одним із головних питань, вирішення якого потребує особливої уваги з боку керівництва підприємств, зокрема промислових, технологічні процеси яких є зазвичай енергозатратними. Для реалізації системного підходу до підвищення енергоефективності підприємства важливою є підготовка висококваліфікованих енергоменеджерів  та енергоаудиторів. Торгово-промислова палата України, починаючи з 2016-го року, приділяє значну увагу навчанню таких кваліфікованих фахівців. За підтримки проекту ЮНІДО «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» (UKRIEE) вже підготовлено понад 300 енергоменеджерів зі 164 промислових підприємств країни. ТПП України  має амбітні плани – до 2020 року підготувати ще щонайменше 400 сертифікованих енергоменеджерів для вітчизняних промислових підприємств, – сказав Михайло Непран.

Навчальна програма спрямована на надання базових знань у галузі тепло- та електроенергетики, ознайомлення з сучасними технологіями й обладнанням, світовими тенденціями розвитку енергетики, опанування системним підходом до вирішення завдань енергозбереження.

У подальшому такі фахівці   залучатимуться до проведення тренінгів із підготовки енергоменеджерів для підприємств.

Нагадаємо, тренінги з підготовки енергоменеджерів проходили в Торгово-промисловій палаті України та в регіональних торгово-промислових палатах (Запорізькій, Харківській, Одеській, Львівській).

Рівень енергоємності виробництва в Україні утричі вищий, ніж у Європі та США. У Німеччині це 0,15 т  умовного палива на 1000 дол США ВВП, у Франції – 0,16, у сусідній Польщі – 0,19, у Сполучених Штатах Америки – 0,22. В Україні цей показник сягає 0,45 т. У структурі собівартості вітчизняного ВВП співвідношення енерговитрат і заробітної плати становить 70% на 10%, тоді як у Німеччині порівну – 35% на 35%. Тому підприємства в Україні вимушені впроваджувати заходи, спрямовані на зниження витрат енергоносіїв, підвищення ефективності використання ресурсів.

Останні новини:

Зараз читають