9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

В Україні вперше застосують технологію похилого буріння

У 2019 підрозділ “Укргазвидобування” вперше в Україні пробурить свердловину зі значним відходом від вертикалі – в 1360 метрів.

Такого відстані при похило-скерованому бурінні ще жодна компанія в українських надрах не досягала.

На Машівському та Тимофіївському родовищах в наступному році буде застосована роторно-керована система буріння (RSS – Rotary Steerable System) в компонуванні з телеметричними системами. У неї ряд переваг. По-перше, RSS дозволяє бурити безаварійно в інтервалах зі значним зенітним кутом або на горизонтальній ділянці стовбура свердловини, покращуючи доходження навантаження на долото. По-друге, роботи можуть виконуватися на відстані зі значним відходом від вертикалі.

БО “Укрбургаз” – підприємство УГВ з центром в Краснограді – проведе ці роботи із залученням зовнішнього бурового підрядника. Технологія буде реалізована в рамках укладених мультисервісних контрактів (MSA) з міжнародними лідерами нафтосервісних послуг Baker Hughes і Schlumberger.

“У технологічному плані зараз у нас є зростаюча потреба у використанні похило-скерованого буріння, новітніх телесистем – так називаються пристрої, які допомагають реалізувати набір параметрів кривизни при поглибленні свердловини з відходом, – розповідає начальник департаменту буріння ВАТ “Укргазвидобування” Михайло Падучак. – Дуже проста ситуація, щоб ви розуміли. Якщо є потреба пробурити свердловину, але поруч озеро знаходиться або знаходиться село – що ми тоді робимо? ми проектуємо похило-скеровану свердловину глибоко під землею, під нашу мету, і отримуємо газ звідти. Без похило-скерованого буріння відійти на 1000 метрів, на 1500 метрів було б неможливо. І це було неможливо раніше”.

Також похило-скероване буріння допоможе зберегти ліс від вирубки або, наприклад, обійти земельні ділянки, чиї власники відмовляються здавати їх в оренду видобувній компанії.

Описаний метод буріння свердловин в першу чергу буде випробуваний на Полтавщині й Харківщині.

Похило-скероване буріння – спосіб спорудження свердловин з відхиленням від вертикалі в заздалегідь заданому напрямку. Винахідниками цього методу є американські нафтовики Джон Істман, Роман Хайнс і Джордж Фейлінг. Вони застосували його в 1934 році для видобутку нафти з родовища Контро в Техасі. В СРСР подібний метод вперше був використаний для видобутку нафти з важкодоступного родовища в Баку і в Каспійському морі. З 90-х в країнах колишнього СРСР, багатих вуглеводнями, похило-скероване буріння використовується і вдосконалюється.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають