9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

В селі Каменечому побудували сонячну станцію потужністю 2,2 МВт яка забезпечує у денний час потреби цілого району

В селі Каменечому (Кіровоградська область) ввели в експлуатацію фотоелектричну станцію потужністю 2,2 МВт

Електростанція, яка має понад 2 тис. сонячних панелей площею близько 1,5 кв. м кожнапобудувало ТОВ “Агрофірма Авангард ЛТД”. Проектувальником і підрядником будівництва СЕС виступила компанія “Рентехно”.

Про це пише ЕcoТown з посиланням на Аgrotimes.net.

Згідно з попередніми підрахунками, фотоелектрична станція площею понад 5 га щороку вироблятиме електрики на 10 млн гривень. Вироблену на сонячній станції електрику агрофірма не використовує для власних потреб, а продає у загальну мережу – у денний час СЕС забезпечує потреби всього Новоархангельського району.

Денні потреби району в електроенергії ми вже забезпечили, тепер маємо на меті покрити нічні, – зазначив генеральний директор агрофірми “Авангард ЛТД” Василь Крамар. – До того ж прибуток у 2 млн на рік з гектара не забезпечать навіть найродючіші землі з найрентабельнішими сільгоспкультурами

У будівництво СЕС аграрне підприємство інвестувало майже 70 млн гривень.

За сім років Авангард ЛТД, яка має в обробітку 10 тис. га землі та вирощує пшеницю, ячмінь, кукурудзу та соняшник, розраховує повністю повернути вкладені кошти, продаючи енергію за “зеленим тарифом”, а потім побудувати ще одну сонячну електростанцію.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають