9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

В Одеському порту вивантажується перша в історії України партія нафти з США

Вчора в Одеський порт прибув танкер Wisdom Venture (прапор Гонконг), який доставив з США 75 тисяч тонн нафти.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на видання Думська.

Ця партія нафти сорту Bakken закуплена ПАТ «Укртатнафта» для переробки на потужностях Кременчуцького НПЗ. Прес-служба адміністрації Одеського порту повідомляє, що танкер в нафтогавань заводили буксири «Булат» і «Патріот», відкочування вантажу в берегові резервуари може зайняти 36 годин (тобто завершитися вже сьогодні).

blank

«Наше підприємство має великий досвід роботи з нафтовантажами, — коментує начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук. – Свого часу через порт йшла транзитом у великих обсягах нафта з Росії та Казахстану, венесуельська для Мозирського НПЗ в Білорусі. Зараз періодично заходять танкери з сировиною з Азербайджану. Нового вантажопотоку з США також буде надано якісний сервіс по перевалці».

Ігор Ткачук нагадав, що Нафторайон нашого порту має пропускну здатність до 25 млн тонн на рік.

Оглядачі спеціалізованих ЗМІ звертають увагу на той факт, що візит танкера Wisdom Venture в Одесу знаменує собою першу в історії України поставку нафти безпосередньо з США.

blank

Сировину планується відправити на Кременчуцький НПЗ по нафтопроводу «Одеса-Кременчук». Слідом за першою закупівлею повинні послідувати ще кілька. Наступний танкер з нафтою сорту Bakken може прибути до Одеси вже в серпні, припускають експерти.

Баккеновска формація (Bakken formation) – одне з найбільших у світі родовищ легкої нафти з розвіданими запасами вуглеводневої сировини в кількості 3,65 млрд барелів (1 американський нафтовий барель = 158,987 літрів). Частково охоплює території штатів Північна Дакота і Монтана в США і канадських провінцій Саскачеван та Манітоба.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають