9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

В Києві підвищують енергоефективність дитячих садків (фото)

Київ продовжує підвищувати рівень енергоефективності в будівлях, в тому числі в установах бюджетної сфери. Так, в цьому році в чотирьох дошкільних установах встановили сонячні колектори, що дозволяють виробляти теплову енергію для підігріву води. Всього в Києві за останні три роки провели комплексну термомодернізацію 28 шкіл і дитсадків, зменшивши в них споживання енергії майже наполовину.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Офіційний портал Києва

Про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інспектуючи роботу енергоефективного обладнання в дитячому саду (ДОУ) № 8 «Плай» на вулиці Наталії Ужвій (Подільський район).

За його словами, за останні роки всі школи й дитсадки столиці оснастили індивідуальними тепловими пунктами, провели окремі енергоефективні заходи в понад 200 установах бюджетної сфери. Це заклало основу енергоефективності, що зараз знаходить втілення в застосуванні більш прогресивних і різних технологіях.

«Наше завдання – завдяки високоефективним технологіям енергоощадження збільшити комфорт і безпеку в будинках, одночасно зменшивши споживання енергії. Яскравим прикладом цього є дитсадок «Плай», де за три роки утеплили стіни й цоколь, замінили вікна та двері на енергоефективні, замінили освітлення на світлодіодне, повністю реконструювали систему опалення та вентиляції. Також тут модернізували індивідуальний тепловий пункт, що дозволяє регулювати подачу тепла в залежності від погоди і підігрівати гарячу воду безпосередньо на об’єкті. Ці заходи дозволяють в рік економити 45% теплової енергії, за один опалювальний сезон економія становить майже 470 тисяч гривень», – зазначив Пантелеєв.

Він уточнив, що на даху дитсадка «Плай» встановлено 20 сонячних колекторів, що дозволяють отримувати теплову енергію з сонячної.

«Безумовно, найбільш ефективно сонячні колектори працюють влітку, проте за проектними розрахунками вони будуть виробляти на рік 122,3 Гкал. Це фактично повністю покриває потреби установи в гарячій воді. Проекти енергоощадження були й будуть безумовним пріоритетом, у 2019 році на енергоефективні проекти в бюджетній сфері плануємо направити не менше 50 млн грн», – додав чиновник.

Останні новини:

Зараз читають