9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

В Івано-Франківську на території водоканалу побудують сонячну станцію

В Івано-Франківську на території комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром» мають намір побудувати наземну сонячну електростанцію потужністю 360кВт.

Повідомлення про початок підготовчих робіт по вулиці Ботанічна, 2 зареєструвала Державна архітектурно-будівельна інспекція у вересні, передає mi100.info.

Замовником будівництва СЕС виступає товариство з обмеженою відповідальністю “Скайфол Енерджі”, якому, згідно з рішенням Івано-Франківської міської ради, передали у сервітутне користування терміном на 49 років ділянку КП «Івано-Франківськводоекотехпром» площею 0, 98 га. Для фірми встановлено плату за користування земельним сервітутом у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а з 1 січня 2018 року — у розмірі 3%. Підрядником зведення СЕС стало ТОВ “Саннмватт.ya”.

За словами керівника ТОВ “Скайфол Енерджі” Андрія Іванюка, побудувати наземну сонячну електростанцію на Ботанічній, 2, буде доволі проблемно. «Ця ділянка насправді дуже невигідна для нас: комунікації КП “Івано-Франківськводоекотехпром” заважають вкрутити конструкції для панелей у землю і ми мусимо встановлювати навісні конструкції, – пояснює він. – До того земля у 8 разів дорожча, ніж на окраїні міста».

СЕС на території водоканалу обійдеться у понад 360 тисяч доларів. «Вартість будівництва в середньому розраховується 1000 доларів за кВт плюс зовнішні мережі, – розповідає Андрій Іванюк. – Якщо добудуємо СЕС у наступному році, то строк окупності виходить 7 років: орієнтуємося на “зелений тариф”, який до 2019 року буде 15 євроцентів за кВт-год, а далі опускатиметься до 12 євроцентів за кВт-год».

Для бізнесу це не дуже вигідний проект, продувжує Андрій Іванюк. «Я сам з Івано-Франкіська – і хочу, щоб податки сплачувалися у нашу казну, щоб створювалися нові робочі місця, щоб люди розуміли, що можливо ставити сонячні панелі і на таких об’єктах, як водоканал, – каже керівник ТОВ “Скайфол Енерджі”. – Альтернативна енергетика – дуже безпечна і дуже перспективна».

За словами керівника ТОВ “Скайфол Енерджі”, будівництво СЕС дуже вигідне для міста. «Земля, де є мережі водоканалу, ніде не задієш, а завдяки сонячній станції до 2065 року буде наповнюватися бюджет обласного центру, – говорить Андрій Іванюк. – Це дуже вигідно для міста».

Сонячну електростанцію на Ботанічній, 2 планують звести у 2018 році. Наразі розробляється проект.

«Потрібно пройти всі кола чиновників, а змонтувати станцію можна за два місяці, – пояснює Андрій Іванюк. – Розпочалися підготовчі роботи, але декларацію на будівельні роботи ми ще не відкривали».

Наразі невідомо, чи буде користуватися «Водоекотехпром» «сонячною» енергією.

Джерело: ecotown.com.ua

Останні новини:

Зараз читають