9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

В Ірпінському районі ініціюють будівництво біогазового заводу

Проект будівництва біогазового заводу вартістю 4,5 млн євро з окупністю 5-6 років почали обговорюватися в Ірпінському районі Київської області.

Проблема утилізації біологічних відходів сільського господарства особливо гостро стоїть в Ірпінському районі Київської області, де недавно стався екологічний скандал через неправильно утилізовані відходи тваринництва. На даний момент в Україні побудовано 18 біогазових установок для переробки відходів сільського господарства. Реально працюють 15.

У районі общини, де планують побудувати завод діють декілька підприємств з вирощування та переробки птиці, рибне господарство, лісопилки. У навколишніх селах люди тримають корів і свиней. Центр громади – містечко Буча – щоосені страждає через необхідність вивозити тонни опалого листя.

Це все є сировиною для біогазового заводу. Ми повинні свої відходи не просто цивілізовано утилізувати, а й отримувати від цього економічну вигоду. Ретельно вивчили ринок, побували на галузевих виставках і нарешті визначилися з професіоналами, які адекватно оцінили наші потреби і умови. У сільраді вже відбулася перша презентація проекту майбутньої біогазової станції. Ми вислухали фахівців, які вчинили технологічний запуск біогазової станції малої потужності в селі Бзів Баришівського району, – переконаний бізнесмен Юрій Максаков.

Крім того, на думку ініціаторів комунальне співволодіння істотно полегшить процедуру підключення шкіл, садочків, інших комунальних приміщень до прямого «біогазового» тепла.

Знайти гроші на біогазову установку оптимальної для нас потужності в 1,5 МВтел – це лише 10% всіх проблем. Зокрема, істотно може вкластися громада. Адже місцеві підприємці якраз перереєстровуються і поповнюють місцевий бюджет власними податками, – додає Юрій Максаков.

Ініціатори з Бучанської громади розуміють також і те, що в цьому році триватимуть жорсткі екологічні перевірки підприємств щодо поводження з утвореними органічними відходами. За порушення визначені величезні штрафи, тож виграють ті, хто першими подбають про їх переробку або утилізацію органічних відходів.

Останні новини:

Зараз читають