9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

В Хмельницькій області ввели в експлуатацію дві сонячні електростанції

26 вересня голова районної державної адміністрації Сергій Фесун та голова районної ради Михайло Яснюк взяли участь в урочистому відкритті Вишнопільської та Северинської сонячних електростанцій.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА.

Об’єкти побудовано та введено в експлуатацію зовнішньоекономічною асоціацією “Новосвіт” (м.Вінниця). Потужність Вишнопільської сонячної електростанції становить 1850 кВт/год., вартість проекту становить 49,5 млн.грн., створено п’ять нових робочих місць. Потужність Северинської сонячної електростанції становить 837 кВт/год., вартість проекту – 22 млн.грн., створено три робочі місця.

Сьогодні альтернативна енергетика все більше привертає увагу потенційних інвесторів. Зацікавленість викликана тим, що в Україні питання енергоефективності та енергонезалежності вийшли на перший план і в найближчій перспективі залишатимуться предметом підвищеної уваги для влади. У 2017 році прийнято ряд законів, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики у державі. Так, влада визначила пріоритетність альтернативної енергетики у розвитку сфери енергетики України.

Завдяки чіткій та послідовній співпраці влади району та інвесторів на Старокостянтинівщині досягнуто значних результатів із розвитку альтернативної енергетики. За останні декілька років вдалося реалізувати ряд успішних проектів у цьому напрямку.

ТОВ “РесурсЕкоЕнерго” побудовано малі ГЕС на річці Случ у селах Самчики та Губин, інвестовано понад 10,0 млн.грн. У першому півріччі вищевказаними ГЕС вироблено 570 тис. кВт/год.

Налагоджена плідна співпраця із зовнішньоекономічною асоціацією “Новосвіт”. Першим проектом підприємства на теренах Старокостянтинівського району стало будівництво у 2015 році сонячної електростанції потужністю 149,5 кВт/год. та мікро ГЕС у селі Коржівка. Протягом І півріччя 2018 року Коржівською сонячною та гідроелектростанцією вироблено 600 тис. кВт/год. електроенергії.

Процес впровадження альтернативної енергетики на Старокостянтинівщині триває. Так, надано містобудівні умови та обмеження на початок будівництва сонячної електростанції потужністю 1,9 МВт у с.Писарівка. Вартість проекту становить близько 50 млн.грн. Введення в експлуатацію заплановано до кінця поточного року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають