9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

В ДТЕК законтрактували 600 тисяч тонн вугілля на перший квартал 2022 року

ДТЕК законтрактував 600 тисяч тонн вугілля на перший квартал 2022 року, проте зазнає дефіциту антрациту для Луганської ТЕС.

Про це повідомив генеральний директор компанії Максим Тимченко на пресконференції у Києві, 9 листопада. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Загалом у 2021 році ми імпортували 2,5 млн тонн вугілля. У першому кварталі наступного року 600 тис. тонн вугілля у нас вже законтрактовано: постачання з Польщі та постачання морем. У нас проблема з постачанням антрациту”, – сказав він.

Водночас Тимченко висловив сподівання, що на державному рівні вдасться розблокувати питання імпорту антрациту з РФ, зазначивши, що запасів, що існують на Луганській ТЕС (63,6 тис. тонн на 9 листопада), вистачить до 10-15 грудня.

Голова ДТЕК уточнив, що постачання з Польщі в рамках контракту до кінця першого кварталу 2022 року очікується по 80 тис. тонн на місяць.

Крім того, зі США та Колумбії планується постачання 400 тис. тонн у четвертому кварталі цього року та 380-400 тис. тонн – у першому кварталі-2022. Ціни за “морськими” контрактами прив’язані до АРІ2 плюс доставка та коливаються від 160 до 250 дол. за тонну.

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив, що Росія з 1 листопада зупиняє постачання енергетичного вугілля до України. “Йдеться про вугілля марки А (антрацит) і П (пісне). За його словами, вугілля цих марок завозили ДТЕК, “Донбасенерго”, а також “Технова”, що об’єднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

У Мінекономрозвитку РФ повідомили, що Росії потрібно “приділяти особливу увагу” забезпеченню внутрішнього попиту на енергетичне вугілля, тому було ухвалено рішення про припинення постачання цього ресурсу в Україну.

Пізніше “РЖД” (російські залізниці) зупинили транзит енергетичного вугілля з Казахстану до України. Обмеження накладено лише на енергетичне вугілля і не стосується постачання коксівного вугілля.

Крім того, РФ обмежила на листопад постачання зрідженого газу до України до 30% від задекларованих експортерами обсягів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають