9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 4 Березня, 2021

В Чехії пройшли приймально-здавальні випробування нового обладнання для Запорізької АЕС

 • На майданчику заводу – виробника компанії SKODA JS a.s. в Чехії пройшли приймально – здавальні випробування «Системи запобігання раннього байпасування гермооболонки у разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб’ємом».

  Впровадження обладнання для запобігання раннього байпасування є одним із заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

  Обладнання призначене для енергоблока № 4 Запорізької АЕС. Таке ж обладнання вже введено в промислову експлуатацію на першому, другому і третьому енергоблоках. Аналогічна система буде встановлена під час ремонту на енергоблоці №4, а до 2020 року – на п’ятому і шостому енергоблоках.

  Реалізація заходу під назвою «Запобігання раннього байпасування гермооболонки в разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб’ємом» проводиться на Запорізькій АЕС вперше серед атомних електростанцій України.

  Подібного досвіду в світі мало. Такі системи встановлені на двох енергоблоках АЕС Темелін у Чехії та на АЕС Козлодуй в Болгарії.

  За словами учасника випробувань – провідного інженера цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) Запорізької АЕС Андрія Чепурних, під час приймально – здавальних випробувань була перевірена пред’явлена технічна та експлуатаційна документація, комплектність обладнання, маркування, геометричні розміри, маса і т.д. Всі процедури виконувалися відповідно до програми.

  Нове обладнання надійде на Запорізьку АЕС у кінці квітня. В середині травня розпочнеться монтаж системи запобігання раннього байпасування гермооболонки.

  Заходи, спрямовані на підвищення рівня безпеки герметичного огородження реакторної установки, почали здійснювати після аварії на японській АЕС Фукусіма.

  Після того, як було проаналізовано світовий досвід підвищення рівня безпеки енергоблоків ВВЕР-1000, за основу взяли позитивну практику чеської АЕС Темелін, з таким же типом енергоблоків. Там, з метою підвищення захисної функції гермооболонки, встановили заглушки з тугоплавким наповнювачем.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Термінал “Рісо-Південь” готовий до перевалки зернових вантажів у контейнерах

  Компанія Risoil планує налагодити перевалку зернових вантажів в контейнерах.Про це розповіла Олена Мельникова, директор терміналу "Рісо-Південь", що працює...

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє Вікторія Дутка-Жаворонкова на сторінці Косівський...

  Зараз читають

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та...

  Запорізьке підприємство виготовить для Аргентини реакторне обладнання

  Після кількох років перерви підприємство «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) повернулося на аргентинський ринок.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.