9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

В Чехії пройшли приймально-здавальні випробування нового обладнання для Запорізької АЕС

 • На майданчику заводу – виробника компанії SKODA JS a.s. в Чехії пройшли приймально – здавальні випробування «Системи запобігання раннього байпасування гермооболонки у разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб’ємом».

  Впровадження обладнання для запобігання раннього байпасування є одним із заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

  Обладнання призначене для енергоблока № 4 Запорізької АЕС. Таке ж обладнання вже введено в промислову експлуатацію на першому, другому і третьому енергоблоках. Аналогічна система буде встановлена під час ремонту на енергоблоці №4, а до 2020 року – на п’ятому і шостому енергоблоках.

  Реалізація заходу під назвою «Запобігання раннього байпасування гермооболонки в разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб’ємом» проводиться на Запорізькій АЕС вперше серед атомних електростанцій України.

  Подібного досвіду в світі мало. Такі системи встановлені на двох енергоблоках АЕС Темелін у Чехії та на АЕС Козлодуй в Болгарії.

  За словами учасника випробувань – провідного інженера цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) Запорізької АЕС Андрія Чепурних, під час приймально – здавальних випробувань була перевірена пред’явлена технічна та експлуатаційна документація, комплектність обладнання, маркування, геометричні розміри, маса і т.д. Всі процедури виконувалися відповідно до програми.

  Нове обладнання надійде на Запорізьку АЕС у кінці квітня. В середині травня розпочнеться монтаж системи запобігання раннього байпасування гермооболонки.

  Заходи, спрямовані на підвищення рівня безпеки герметичного огородження реакторної установки, почали здійснювати після аварії на японській АЕС Фукусіма.

  Після того, як було проаналізовано світовий досвід підвищення рівня безпеки енергоблоків ВВЕР-1000, за основу взяли позитивну практику чеської АЕС Темелін, з таким же типом енергоблоків. Там, з метою підвищення захисної функції гермооболонки, встановили заглушки з тугоплавким наповнювачем.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Крюківський вагонобудівний завод завершив ремонт міжрегіонального потяга локомотивної тяги для “Укрзалізниці” (фото)

  Крюківський вагонобудівний завод завершив плановий ремонт вагонів міжрегіонального поїзда локомотивної тяги - МПЛТ. Чотири вагони пройшли деповський...

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8% або на 2,2 мільйона тонн...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Зараз читають

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії,...

  Українські десантники отримають сучасні шоломи для стрибків з парашутом

  Українські десантники, які досі стрибають у старих радянських шоломах, отримають новий вітчизняний шолом, що забезпечує такий же...

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі...