9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

В Чехії пройшли приймально-здавальні випробування нового обладнання для Запорізької АЕС

На майданчику заводу – виробника компанії SKODA JS a.s. в Чехії пройшли приймально – здавальні випробування «Системи запобігання раннього байпасування гермооболонки у разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб’ємом».

Впровадження обладнання для запобігання раннього байпасування є одним із заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Обладнання призначене для енергоблока № 4 Запорізької АЕС. Таке ж обладнання вже введено в промислову експлуатацію на першому, другому і третьому енергоблоках. Аналогічна система буде встановлена під час ремонту на енергоблоці №4, а до 2020 року – на п’ятому і шостому енергоблоках.

Реалізація заходу під назвою «Запобігання раннього байпасування гермооболонки в разі потрапляння розплавлених мас активної зони з шахти реактора в канали поза гермооб’ємом» проводиться на Запорізькій АЕС вперше серед атомних електростанцій України.

Подібного досвіду в світі мало. Такі системи встановлені на двох енергоблоках АЕС Темелін у Чехії та на АЕС Козлодуй в Болгарії.

За словами учасника випробувань – провідного інженера цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) Запорізької АЕС Андрія Чепурних, під час приймально – здавальних випробувань була перевірена пред’явлена технічна та експлуатаційна документація, комплектність обладнання, маркування, геометричні розміри, маса і т.д. Всі процедури виконувалися відповідно до програми.

Нове обладнання надійде на Запорізьку АЕС у кінці квітня. В середині травня розпочнеться монтаж системи запобігання раннього байпасування гермооболонки.

Заходи, спрямовані на підвищення рівня безпеки герметичного огородження реакторної установки, почали здійснювати після аварії на японській АЕС Фукусіма.

Після того, як було проаналізовано світовий досвід підвищення рівня безпеки енергоблоків ВВЕР-1000, за основу взяли позитивну практику чеської АЕС Темелін, з таким же типом енергоблоків. Там, з метою підвищення захисної функції гермооболонки, встановили заглушки з тугоплавким наповнювачем.

Останні новини:

Зараз читають