9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Уряд погодив розробку техніко-економічного обґрунтування для будівництва двох нових енергоблоків ХАЕС

Кабінет міністрів погодив пропозицію Міністерства енергетики про розроблення техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва двох нових енергоблоків Хмельницької атомної електростанції із застосуванням технічних характеристик реакторної установки типу АР1000 компанії Westinghouse.

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Промисловий Портал з посиланням на delo.ua.

Зазначено, що воно спирається на положення Хартії стратегічного партнерства Україна – США, підписаної 10 листопада 2021 року.

Готове ТЕО Міненерго потім ще має подати Кабміну для затвердження. Передбачено, що замовником будівництва нових енергоблоків ХАЕС буде Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”.

“Безумовно, це займає час. Я розумію, що може бути певна модифікація в часі через військові дії, але планах – до 2030 року побудувати принаймні два атомних блока”, – сказав він.

У повідомленні ж Міненерго з цього приводу зазначено, що орієнтовний термін завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС – 2030-2032 роки.

Щодо фінансування, за словами очільника Міненерго, мова йде про кредитні ресурси, які будуть залучені Westinghouse у США, і про кошти самого “Енергоатому”. Він також вказав, що середня вартість будівництва енергоблоку складає близько 5 мільярдів доларів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають