9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Унікальний автоматизований комплекс на Запорізькій АЕС

 • Фото (с) ЗАЕС

  На Запорізькій АЕС введено в експлуатацію новий автоматизований комплекс для створення динамічного зусилля (АКСДЗ).

  З його допомогою процес перевірки тензорезисторних силовимірювальних датчиків, що входять до складу системи контролю динамічних зусиль натягу арматурних канатів енергоблоків СДКЗ-1000, повністю автоматизований.

  Впровадження комплексу в виробництво дозволило значно удосконалити роботу персоналу служби головного метролога (СГМ), підвищивши якість виконання повірки. До впровадження АКСДЗ повірка виконувалася трудомістким ручним способом, який на тлі нових підходів вже виглядав застарілим та дуже незручним.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр ЗАЕС.

  Авторство, а також збірка належить інженерам СГМ Вадиму Миколаєву і В’ячеславу Балдіну. В виготовленні окремих деталей технічну допомогу надали талановиті фахівці і майстри своєї справи – колеги з енергоремонтного підрозділу (ЕРП).

  В СГМ досить тривалий час працюють інженери, які займаються розробкою, виготовленням та випуском в виробництво нестандартизованих засобів вимірювальної техніки», – розповідає В’ячеслав Балдін. – «Поява АКСДЗ дозволило вийти на розробку і виготовлення цілих автоматизованих комплексів. Необхідність в їх створенні викликана модернізацією обладнання енергоблоків ЗАЕС. А в основі лежить необхідність автоматизації робочих місць з виконання повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки.

  Що ж являє собою АКСДЗ? Автоматизований комплекс виконаний в вигляді важеля механізму, керованого кроковим двигуном, і модуля управління. Оригінальна конструкція затвора важільного механізму дозволяє оператору швидко встановлювати або знімати повіряти датчики. Принцип дії заснований на стисненні еталонного датчика і вивіреного.

  Важливо, що АКСДЗ автоматично управляє всіма процесами повірки датчиків, що забезпечується завдяки бездротовому інтерфейсу Wi-Fi засобами програмного забезпечення – з планшетного комп’ютера, що працює на операційній системі Android.

  Вадим Ніколаєв розробив програмне забезпечення з управління АКСДЗ і по обробці результатів повірки датчиків. Це дозволяє вести базу даних по засобам вимірювання, які пройшли періодичну повірку. Згодом це допоможе інженеру з метрології, що виконує перевірку, відстежити ступінь зносу того чи іншого датчика і своєчасно запропонувати виконати його попереджає заміну, щоб запобігти дефект.

  КСДЗ пройшов необхідні випробування та метрологічну атестацію. Ми супроводили його комплектом технічної документації, встановили програмне забезпечення – тобто здали під ключ», – говорить В’ячеслав Балдін. – Це наше дітище і зроблено воно саме на Запорізькій АЕС.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Морська охорона замовила навігаційний ремонт плавучої казарми

  Плавучу казарму проєкту Р-140 Морської охорони очікує навігаційний ремонт.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в...

  На будівництві балкового мосту в Запоріжжі стартував фінальний етап насування прогонової будови

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі вийшов на фінішну пряму процес насування прогонової будови балочного мосту.