9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

Унікальний автоматизований комплекс на Запорізькій АЕС

blank
Фото (с) ЗАЕС

На Запорізькій АЕС введено в експлуатацію новий автоматизований комплекс для створення динамічного зусилля (АКСДЗ).

З його допомогою процес перевірки тензорезисторних силовимірювальних датчиків, що входять до складу системи контролю динамічних зусиль натягу арматурних канатів енергоблоків СДКЗ-1000, повністю автоматизований.

Впровадження комплексу в виробництво дозволило значно удосконалити роботу персоналу служби головного метролога (СГМ), підвищивши якість виконання повірки. До впровадження АКСДЗ повірка виконувалася трудомістким ручним способом, який на тлі нових підходів вже виглядав застарілим та дуже незручним.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр ЗАЕС.

Авторство, а також збірка належить інженерам СГМ Вадиму Миколаєву і В’ячеславу Балдіну. В виготовленні окремих деталей технічну допомогу надали талановиті фахівці і майстри своєї справи – колеги з енергоремонтного підрозділу (ЕРП).

В СГМ досить тривалий час працюють інженери, які займаються розробкою, виготовленням та випуском в виробництво нестандартизованих засобів вимірювальної техніки», – розповідає В’ячеслав Балдін. – «Поява АКСДЗ дозволило вийти на розробку і виготовлення цілих автоматизованих комплексів. Необхідність в їх створенні викликана модернізацією обладнання енергоблоків ЗАЕС. А в основі лежить необхідність автоматизації робочих місць з виконання повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки.

Що ж являє собою АКСДЗ? Автоматизований комплекс виконаний в вигляді важеля механізму, керованого кроковим двигуном, і модуля управління. Оригінальна конструкція затвора важільного механізму дозволяє оператору швидко встановлювати або знімати повіряти датчики. Принцип дії заснований на стисненні еталонного датчика і вивіреного.blank

Важливо, що АКСДЗ автоматично управляє всіма процесами повірки датчиків, що забезпечується завдяки бездротовому інтерфейсу Wi-Fi засобами програмного забезпечення – з планшетного комп’ютера, що працює на операційній системі Android.

Вадим Ніколаєв розробив програмне забезпечення з управління АКСДЗ і по обробці результатів повірки датчиків. Це дозволяє вести базу даних по засобам вимірювання, які пройшли періодичну повірку. Згодом це допоможе інженеру з метрології, що виконує перевірку, відстежити ступінь зносу того чи іншого датчика і своєчасно запропонувати виконати його попереджає заміну, щоб запобігти дефект.

КСДЗ пройшов необхідні випробування та метрологічну атестацію. Ми супроводили його комплектом технічної документації, встановили програмне забезпечення – тобто здали під ключ», – говорить В’ячеслав Балдін. – Це наше дітище і зроблено воно саме на Запорізькій АЕС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають