9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Умілець облаштував ліхтар, який працює від труби опалення

blank

Харків’янин Ігор Білецький облаштував ліхтар, який працює від гарячої труби опалення.

Для проведення незвичайного технічного експерименту умілець обрав коридор у власній квартирі, передає Експрес online.

“Ідея облаштувати джерело світла, на яке б не треба було витрачати електроенергію, зявилась завдяки довгому та вузькому коридору, по якому вночі ходити небезпечно – є ризик врізатися у стіну або шафу, – пояснює господар. – Аби ввімкнути світло у коридорі, треба було помацки дійти до його середини».

Ігор Білецький вирішив використати елементи Пельтьє – перетворювачі теплової енергії в електричну. «Фізичне явище, яке дозволяє отримувати електроенергію завдяки різниці температур на контактах, відкрив у 1834 році французький вчений Жан Пельтьє, – пояснює умілець. – А в квартирі таку різницю можна знайти на трубі опалення!”

Для зручності Ігор Білецький виготовив макет незвичайного джерела світла. «Пристрій складається з п’яти частин: теплопровода, елемента Пельтьє, охолоджувача, DC-перетворювача і світлодіодного ліхтаря, – пояснює умілець. – А труба опалення, температура якої сягає 60-65 градусів, відіграє роль джерела енергії”.

До труби Ігор Білецкий приладнав П-подібний алюмінієвий профіль, аби контакт був щільнішим, набив зазори алюмінієвою фольгою, потім прикріпив два елементи Пельтьє – вони щільно затиснуті між теплопроводом і радіатором. “Звичайний радіатор від комп’ютера відіграє роль охолоджувача – для досягнення потрібної різниці температури, – пояснює майстер.

Конструкцію умілець міцно стягнув за допомогою болтів та хомутів – і приладнав на трубі.

«Головна деталь – DC-перетворювач напруги, з яким елементи Пельтьє дадуть до 3-5 вольт(без перетворювача – не більш піввольта), – зауважує харківянин. – Цього досить для роботи світлодіодного ліхтаря”

Відтак, у харків’янина тепло від труби переробляється у струм, який йде по проведеному дроті – і ліхтар яскраво світить. А найголовніше – господар не витрачає на додаткове джерело світла ні електроенергії, ні коштів. Доки надворі зима, труби опалення можуть давати не лише тепло, а й світло, наголошує Ігор Білецький.

“Такі штуки дуже добре робити саме взимку, – каже умілець. – Такими ліхтарями можна освітити під’їзд, де теж є труби опалення, а також територію перед будинком”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають