9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

“Укртранснафта” претендує на транспортування нафти в Білорусь

 • Компанія повністю витіснила водний консервант з нафтопроводу “Мозир-Броди”: це дозволяє відновити транспортування нафти з моря на Мозирський НПЗ (Білорусь)

  ПАТ “Укртранснафта” витіснила водний консервант з першої черги нафтопроводу “Мозир-Броди” і заповнила “трубу” нафтою Urals. Про це повідомив перший заступник генерального директора “Укртранснафти” Андрій Пасишник.

  Таким чином, компанія знайшла застосування нафти Urals, яку в лютому 2017 року витіснила з нафтопроводу “Одеса-Кременчук”.

  Ділянка “Мозир-Броди” нафтопроводу “Дружба” останні три роки перебував на утриманні. А транзит російської нафти через територію України в Європу здійснювався тільки однією ниткою нафтопроводу “Дружба”.

  Однак, завдяки нафті з “Одеса-Кременчук”, на наступному тижні компанія планує почати експлуатацію цієї ділянки.

  Запуск першої черги нафтопроводу дозволить істотно знизити витрати на електроенергію, пов’язані з транспортуванням нафти, – вважає Пасишник. Він розцінює наявність працюючої резервної нитки нафтопроводу як підвищення надійності транспортування нафти в Європу.

  При цьому, дві робочі нитки нафтопроводу на даній ділянці дозволяють диверсифікувати маршрути транспортування нафти. Наприклад, перекачувати різні сорти нафти.

  Йдеться про плани України транспортувати іранську або азербайджанську нафту для Мозирського НПЗ. Нагадаємо, в листопаді 2016 року міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко заявив, що Україна опрацьовує можливість поставок азербайджанської або іранської нафти на білоруські нафтопереробні заводи (НПЗ).

  Тепер заповнені обидві нитки нафтопроводу “Дружба” (нафтою Urals), а також – нафтопровід “МНТ Південний – Броди” (нафтою Azeri Light).

  Тому, якщо почнеться транспортування з моря на Мозирський НПЗ, то за перший місяць завод повинен прийняти нафту частково Urals з нафтопроводу “Броди-Мозир” – до моменту поки не дійде іранська або азербайджанська.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний...

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Завод «Маяк» представив мультикаліберну платформу «КалашНаш»

  Українське підприємство Завод «Маяк», що входить до складу концерну «Укроборонпром» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Перша концесійна дорога в Україні може з’явитися цього року

  Україна у 2021 році почне реалізацію першої концесійної дороги, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний...

  Обсяг торгівлі між Україною та Китаєм зріс на 20% до рекордної позначки

  У 2020-му році Китай вже другий рік поспіль посів перше місце серед торгових партнерів України. Так, за...

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний...

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий...