9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

“Укртранснафта” претендує на транспортування нафти в Білорусь

blankКомпанія повністю витіснила водний консервант з нафтопроводу “Мозир-Броди”: це дозволяє відновити транспортування нафти з моря на Мозирський НПЗ (Білорусь)

ПАТ “Укртранснафта” витіснила водний консервант з першої черги нафтопроводу “Мозир-Броди” і заповнила “трубу” нафтою Urals. Про це повідомив перший заступник генерального директора “Укртранснафти” Андрій Пасишник.

Таким чином, компанія знайшла застосування нафти Urals, яку в лютому 2017 року витіснила з нафтопроводу “Одеса-Кременчук”.

Ділянка “Мозир-Броди” нафтопроводу “Дружба” останні три роки перебував на утриманні. А транзит російської нафти через територію України в Європу здійснювався тільки однією ниткою нафтопроводу “Дружба”.

Однак, завдяки нафті з “Одеса-Кременчук”, на наступному тижні компанія планує почати експлуатацію цієї ділянки.

Запуск першої черги нафтопроводу дозволить істотно знизити витрати на електроенергію, пов’язані з транспортуванням нафти, – вважає Пасишник. Він розцінює наявність працюючої резервної нитки нафтопроводу як підвищення надійності транспортування нафти в Європу.

При цьому, дві робочі нитки нафтопроводу на даній ділянці дозволяють диверсифікувати маршрути транспортування нафти. Наприклад, перекачувати різні сорти нафти.

Йдеться про плани України транспортувати іранську або азербайджанську нафту для Мозирського НПЗ. Нагадаємо, в листопаді 2016 року міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко заявив, що Україна опрацьовує можливість поставок азербайджанської або іранської нафти на білоруські нафтопереробні заводи (НПЗ).

Тепер заповнені обидві нитки нафтопроводу “Дружба” (нафтою Urals), а також – нафтопровід “МНТ Південний – Броди” (нафтою Azeri Light).

Тому, якщо почнеться транспортування з моря на Мозирський НПЗ, то за перший місяць завод повинен прийняти нафту частково Urals з нафтопроводу “Броди-Мозир” – до моменту поки не дійде іранська або азербайджанська.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають