9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 22 Січня, 2021

Укртрансгаз розпочав експлуатацію пересувної компресорної станції

 • Оператор газотранспортної системи України розпочав експлуатацію пересувної компресорної станції, яка дозволяє під час ремонтних робіт на газопроводі мінімізувати кількість стравленого природного газу в атмосферу та перекачати його у герметичну систему.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

  Під час першого застосування мобільного компресора вдалось зберегти 1,3 мільйони кубометрів блакитного палива орієнтовна вартість якого складає близько 10 мільйонів гривень.

  «Тобто газ який ще декілька років тому ми вимушені були стравлювати у повітря, сьогодні завдяки сучасному обладнанню, яким укомплектовані структурні підрозділи Укртрансгазу, ми повертаємо назад до газотранспортної системи», – пояснює головний інженер Яготинського ЛВУМГ Михайло Приймак, який був керівником вогневих робіт по заміні дефектної ділянки на газопроводі «Єлець-Курськ-Київ» діаметром 1200 мм.

  Перекачування газу пересувною станцією здійснюється за допомогою двоступеневого чотирьохциліндрового компресора з приводом від двигуна внутрішнього згорання, який працює на природному газі.

  Продуктивність пересувної компресорної станції австрійського виробництва LMF модель P-Pack 750 складає до 65 тис.кубометрів на годину.

  За словами начальника лінійно-експлуатаційної служби Яготинського ЛВУМГ Андрія Гавриляка дана установка може бути застосована і в найлютіші морози, – «Робочий діапазон температур від -20 до 40 градусів за цельсієм».

  Нагадаємо, технологія виконання будь-яких ремонтних робіт, пов’язаних з розгерметизацією газопроводів, в тому числі ліквідація дефектів лінійної частини газогонів, заміна несправних кранів, капітальний ремонт трубопроводів, змушує ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» щорічно втрачати газ на виробничо-технологічні потреби.

  Враховуючи достатньо високу вартість природного газу, в національному газотранспортному підприємстві було прийнято рішення застосовувати у виробничому процесі мобільні компресорні станції, які дозволяють відкачати блакитне паливо з ділянки яку ремонтують в інший трубопровід.

  За попередніми підрахунками використання такої компресорної станції дозволить ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» зменшити щорічне використання газу на виробничо-технологічні потреби на 15 мільйонів кубометрів, що за сьогоднішніми цінами на блакитне паливо складає більше 100 мільйонів гривень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження...

  Харківський авіазавод очікує на замовлення восьми військових літаків

  Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство (Харківський авіазавод) може отримати замовлення на 8 літаків для військових. За словами віцепрем'єр-міністр...

  Латвія передала українській армії сім медичних автомобілів

  Учора, 20 січня 2021 року, Латвія передала для потреб Збройних Сил України 7 медичних автомобілів.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.