9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 1 Серпня, 2021

Укртрансгаз представив план модернізації української газотранспортної системи на 2018-2027 роки

 • Укртрансгаз та Нафтогаз України продовжують модернізувати українську газотранспортну систему (ГТС). 10 річний план модернізації ГТС України на 2018-2027 рр.  розроблено з метою приведення виробничих потужностей у відповідність до європейських стандартів надійності, безпечності та екологічності під час експлуатації компресорних станцій та транспортуванні газу.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укртрансгазу.

  Станом на сьогодні триває робота з НКРЕКП щодо схвалення та затвердження 10-річних планів розвитку ГТС та ПСГ України на 2018-2027 роки. Очікуємо, що зазначені плани буть затверджені Регулятором якнайшвидше.

  Плани, зокрема, передбачають реконструкцію 4 компресорних станцій: «Яготин», «Диканька», «Ромни» та «КЦ 4 Більче-Волиця» (дотискувальна компресорна станція на підземному сховищі газу). Ці об`єкти визначено пріоритетними і оптимальними для капіталовкладень,  грунтуючись на аналізі їхнього технічного стану і завантаженості (в тому числі з урахуванням загрози припинення транзиту російського газу територією України).  Також опрацьовується питання ліквідації існуючих вузьких місць в український ГТС з метою підтримки розвитку власного видобутку газу в Україні.  Інвестиції, які планується скерувати в реконструкцію зазначених КС протягом 2018-2020 років, складуть більше 7 млрд грн.

  Такі проекти мають значний потенціал для стимулювання розвитку суміжних галузей шляхом участі  українських виробників обладнання та будівельних організацій. Найближчим часом ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» ініціює міжнародні торги через систему публічних закупіваль Prozorro, в яких на прозорих та конкурентних умовах зможуть взяти участь як іноземні, так і українські компанії.

  Нафтогаз планує реконструювати значну кількість нових об’єктів, у зв’язку з чим виникає велика потреба як в послугах, так і в обладнанні. Усі необхідні роботи та устаткування  будуть предметом відкритих конкурсів. Ми очікуємо, що великі виробники, які присутні в Україні і які вміють виробляти потрібне нам обладнання – частково або повністю, самостійно або в кооперації з міжнародними партнерами, – візьмуть участь в цих конкурсах, – висловив сподівання Андрій Коболєв, голова правління Нафтогазу України.

  Перші закупівельні процедури планується розпочати в 2-му кварталі поточного року по проекту з реконструкції КС «Яготин». Далі буде проводитися закупівля  робіт для модернізації КЦ № 4 ДКС «Більче-Волиця».

  Україна має достатньо наукового потенціалу для виробництва обладнання – газових турбін, середніх і малих турбін для перекачування газу магістралями, компресорного обладнання, запірної арматури та іншої турбінної продукції. Разом з нашими європейськими колегами – компанією Ferrostaal Industrieanlagen GmbH – ми відвідаємо основних українських виробників нафто-газового обладнання, щоб почати переговори з передачі технічної документації та локалізації нових технологій. Усі наші проекти й усі тендери будуть проведені максимально прозоро. Адже закупівлі – це сервісна функція, головним завданням якої є забезпечення надійного та безперебійного функціонування української ГТС, – наголосив Андрій Хоменко, тимчасово виконуючий обов`язки президента Укртрансгазу.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  Міноборони замовило ремонт 235 радянських вантажівок

  За низкою тендерів Міноборони цьогоріч мають бути відремонтовані понад 200 вантажних автомобілів радянського модельного ряду: КамАЗ, КрАЗ, МАЗ та Урал, загалом на...

  Мінінфраструктури розраховує передати першу дорогу в управління приватної компанії у 2023 році

  Міністерство інфраструктури розраховує, що передача приватному інвестору першої ділянки автомобільної дороги в рамках пілотного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП) відбудеться у 2023 році.

  В Одеському аеропорту відкрили нову злітно-посадкову смугу

  В Одесі завершилося будівництво нової злітно-посадкової смуги, яке почалося у 2017 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на КорреспонденТ.

  Для українських туристів відкрились ще 14 країн Європейського Союзу

  Чотирнадцять країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів в рамках ослаблення обмежень, введених раніше для протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий Портал.На...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Зараз читають

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану...

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1....

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...