9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Укртрансгаз оприлюднив стратегію розвитку ГТС до 2027 року: передбачено інвестувати 60 млрд грн

З початку вересня АТ «Укртрансгаз» має затверджений НКРЕКП План розвитку ГТС на 2018 – 2027 роки на суму 60 млрд грн. При його формуванні спеціалісти Укртрансгазу керувалися необхідністю надійно забезпечувати стале функціонування української ГТС, привести у відповідність до сучасних стандартів показники екологічності та енергоефективності, підвищити фінансову ефективність її роботи задля взаємовигідної  співпраці з вітчизняними та іноземними клієнтами.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укртрансгазу.

Доцільність проведення реконструкції об‘єктів ГТС базується на аналізі їхнього технічного стану і завантаженості, в тому числі з урахуванням загрози припинення транзиту російського газу територією України. При розробці Плану компанія також зважала на фактор підтримки розвитку власного видобутку газу в Україні як у теперішньому так і в майбутньому.

blank

Планом передбачені інвестиції в розмірі 6 млрд грн на 2018 рік. Ще 19,5 млрд грн планується інвестувати в 2019 – 2020 роки та 34,5 млрд грн – протягом 2021 – 2027 років.

За напрямами   фінансування на 10 років передбачено: 22,8 млрд грн – на газопроводи, 14,7 млрд грн – компресорні станції, 14 млрд грн – газорозподільчі станції, 5,8 млрд грн – закупівлю техніки і обладнання, 2,7 млрд грн – інші об’єкти виробничого призначення.

До участі у реалізації Плану розвитку Укртрансгаз планує залучити якомога більше українських виробників, інженерних і будівельних організацій, постачальників. У результаті це має дати значний потенціал для стимулювання розвитку суміжних галузей.

Магістральні газопроводи (МГ)

 План 2018 року передбачає реконструкцію 7 магістральних газопроводів. Це «Уренгой – Помари – Ужгород» (2,6 млрд грн), перехід через р. Дністер «Київ – Захід України» (38 млн грн) та «Івацевичі – Долина» (59 млн грн), а також «Долина – Ужгород – Державний кордон» ІІ,  «Мар’ївка – Херсон» ІІ, «Шебелинка –Слов’янськ», «Шебелинка – Дніпро – Одеса» (загальний плановий показник по цих чотирьох об’єктах складає 239 млн грн).

Заплановані роботи з реконструкції та модернізації  на зазначених газопроводах дозволять і надалі забезпечувати повне виконання всіх контрактних зобов`язань перед внутрішніми та зовнішніми замовниками та оптимізувати витрати газу на експлуатацію інфраструктури (ВТВ).

blank

Компресорні станції (КС)

 Планується реконструкція 6 компресорних станцій – «Бар» (загальною вартістю 1,8 млрд грн), «Яготин» (2,2 млрд грн), «Диканька» (1 млрд грн), «Ромни» (1,3 млрд грн), «Олександрівка» (1 млрд грн) та «КЦ 4 Більче-Волиця» (близько 1 млрд грн). Вони задіяні як у здійснені транзиту газу із Росії в Європу, так і для транспортування газу споживачам в межах України. Реконструкція цих об’єктів посилить надійність, економічність і екологічність їхньої експлуатації за рахунок впровадження ресурсозберігаючих технологій та забезпечить роботу обладнання протягом 25-30 років.

Наряду з масштабними проектами реконструкцій заплановано модернізувати технологічне обладнання на багатьох об’єктах. Зокрема, провести ремонт регенераторів, систем підігріву повітря, систем охолодження масла, повітряно-забірних камер, комплексу повітроочисних пристроїв та системи очистки повітря ті інше.

blank Газорозподільчі станції (ГРС)

Будівництво та реконструкція заплановані на 13 ГРС (загальна вартість 223 млн грн). Зокрема  – «Іванків», «Здолбунів», «Візирка», «Калуш-2», «Ужгород», «Овідіополь», «Угринів», «Старий Лисець», «Стримба» та інші.

Важливість реконструкції таких об’єктів полягає у забезпеченні надійного транспортування газу внутрішнім споживачам – облгазам та підприємствам.

Газовимірювальні станції (ГВС)

 Укртрансгаз вже розпочав і має намір до кінця 2018 року завершити реконструкція ГВС «Берегово» (вартість проекту 167 млн грн). Це дозволить забезпечити точність вимірювання об’ємів, фізико-хімічних показників природного газу в реальному часі у відповідності з вимогами міждержавних стандартів з використанням сучасних технологій.

Системи телемеханіки

Серед об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту знаходяться системи телемеханіки на газопроводах «Єлець-Курськ-Київ», «Шебелинка-Диканька-Київ», «Шебелинка-Полтава-Київ», «Єфремівка-Диканька-Київ», «Київ – Захід України – 1», «Київ – Захід України – 2», «Дашава – Київ», «Лупінг Дашава – Київ», «Долина-Ужгород-Держкордон-1», «Долина-Ужгород-Держкордон-2», «Кременчук-Ананьїв-Богородчани» (запланований обсяг на 2018 рік 127 млн грн).

Це дозволить оперативно управляти та мати доступ до технологічної інформації, що надходить від різних розподілених джерел обладнання лінійних контрольних пунктів, а також дистанційно керувати запірною та регулювальною апаратурою на технологічних об’єктах лінійної частини газопроводів.

Цього року ми продовжуємо масштабну модернізацію компресорних станцій: ведуться роботи на Барі та Гребіньківській, тривають тендерні процедури по Яготину, підготувалися до проведення закупівель по Більче-Волиці. Важливо, що всі об’єкти реконструкції визначалися виходячи з принципу доцільності, який ґрунтується на дослідженнях із оцінки попиту та можливостей наявної інфраструктури його задовольнити. Основна мета інвестицій  – підвищити ефективність та гнучкість до попиту української ГТС, що, в кінцевому результаті, дасть можливість запропонувати як існуючим, так і потенційним нашим клієнтам максимально привабливі умови для співпраці, – підкреслив Андрій Хоменко, т.в.о. президента Укртрансгазу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають