9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Липня, 2021

Укртрансгаз оприлюднив стратегію розвитку ГТС до 2027 року: передбачено інвестувати 60 млрд грн

 • З початку вересня АТ «Укртрансгаз» має затверджений НКРЕКП План розвитку ГТС на 2018 – 2027 роки на суму 60 млрд грн. При його формуванні спеціалісти Укртрансгазу керувалися необхідністю надійно забезпечувати стале функціонування української ГТС, привести у відповідність до сучасних стандартів показники екологічності та енергоефективності, підвищити фінансову ефективність її роботи задля взаємовигідної  співпраці з вітчизняними та іноземними клієнтами.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укртрансгазу.

  Доцільність проведення реконструкції об‘єктів ГТС базується на аналізі їхнього технічного стану і завантаженості, в тому числі з урахуванням загрози припинення транзиту російського газу територією України. При розробці Плану компанія також зважала на фактор підтримки розвитку власного видобутку газу в Україні як у теперішньому так і в майбутньому.

  Планом передбачені інвестиції в розмірі 6 млрд грн на 2018 рік. Ще 19,5 млрд грн планується інвестувати в 2019 – 2020 роки та 34,5 млрд грн – протягом 2021 – 2027 років.

  За напрямами   фінансування на 10 років передбачено: 22,8 млрд грн – на газопроводи, 14,7 млрд грн – компресорні станції, 14 млрд грн – газорозподільчі станції, 5,8 млрд грн – закупівлю техніки і обладнання, 2,7 млрд грн – інші об’єкти виробничого призначення.

  До участі у реалізації Плану розвитку Укртрансгаз планує залучити якомога більше українських виробників, інженерних і будівельних організацій, постачальників. У результаті це має дати значний потенціал для стимулювання розвитку суміжних галузей.

  Магістральні газопроводи (МГ)

   План 2018 року передбачає реконструкцію 7 магістральних газопроводів. Це «Уренгой – Помари – Ужгород» (2,6 млрд грн), перехід через р. Дністер «Київ – Захід України» (38 млн грн) та «Івацевичі – Долина» (59 млн грн), а також «Долина – Ужгород – Державний кордон» ІІ,  «Мар’ївка – Херсон» ІІ, «Шебелинка –Слов’янськ», «Шебелинка – Дніпро – Одеса» (загальний плановий показник по цих чотирьох об’єктах складає 239 млн грн).

  Заплановані роботи з реконструкції та модернізації  на зазначених газопроводах дозволять і надалі забезпечувати повне виконання всіх контрактних зобов`язань перед внутрішніми та зовнішніми замовниками та оптимізувати витрати газу на експлуатацію інфраструктури (ВТВ).

  Компресорні станції (КС)

   Планується реконструкція 6 компресорних станцій – «Бар» (загальною вартістю 1,8 млрд грн), «Яготин» (2,2 млрд грн), «Диканька» (1 млрд грн), «Ромни» (1,3 млрд грн), «Олександрівка» (1 млрд грн) та «КЦ 4 Більче-Волиця» (близько 1 млрд грн). Вони задіяні як у здійснені транзиту газу із Росії в Європу, так і для транспортування газу споживачам в межах України. Реконструкція цих об’єктів посилить надійність, економічність і екологічність їхньої експлуатації за рахунок впровадження ресурсозберігаючих технологій та забезпечить роботу обладнання протягом 25-30 років.

  Наряду з масштабними проектами реконструкцій заплановано модернізувати технологічне обладнання на багатьох об’єктах. Зокрема, провести ремонт регенераторів, систем підігріву повітря, систем охолодження масла, повітряно-забірних камер, комплексу повітроочисних пристроїв та системи очистки повітря ті інше.

   Газорозподільчі станції (ГРС)

  Будівництво та реконструкція заплановані на 13 ГРС (загальна вартість 223 млн грн). Зокрема  – «Іванків», «Здолбунів», «Візирка», «Калуш-2», «Ужгород», «Овідіополь», «Угринів», «Старий Лисець», «Стримба» та інші.

  Важливість реконструкції таких об’єктів полягає у забезпеченні надійного транспортування газу внутрішнім споживачам – облгазам та підприємствам.

  Газовимірювальні станції (ГВС)

   Укртрансгаз вже розпочав і має намір до кінця 2018 року завершити реконструкція ГВС «Берегово» (вартість проекту 167 млн грн). Це дозволить забезпечити точність вимірювання об’ємів, фізико-хімічних показників природного газу в реальному часі у відповідності з вимогами міждержавних стандартів з використанням сучасних технологій.

  Системи телемеханіки

  Серед об’єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту знаходяться системи телемеханіки на газопроводах «Єлець-Курськ-Київ», «Шебелинка-Диканька-Київ», «Шебелинка-Полтава-Київ», «Єфремівка-Диканька-Київ», «Київ – Захід України – 1», «Київ – Захід України – 2», «Дашава – Київ», «Лупінг Дашава – Київ», «Долина-Ужгород-Держкордон-1», «Долина-Ужгород-Держкордон-2», «Кременчук-Ананьїв-Богородчани» (запланований обсяг на 2018 рік 127 млн грн).

  Це дозволить оперативно управляти та мати доступ до технологічної інформації, що надходить від різних розподілених джерел обладнання лінійних контрольних пунктів, а також дистанційно керувати запірною та регулювальною апаратурою на технологічних об’єктах лінійної частини газопроводів.

  Цього року ми продовжуємо масштабну модернізацію компресорних станцій: ведуться роботи на Барі та Гребіньківській, тривають тендерні процедури по Яготину, підготувалися до проведення закупівель по Більче-Волиці. Важливо, що всі об’єкти реконструкції визначалися виходячи з принципу доцільності, який ґрунтується на дослідженнях із оцінки попиту та можливостей наявної інфраструктури його задовольнити. Основна мета інвестицій  – підвищити ефективність та гнучкість до попиту української ГТС, що, в кінцевому результаті, дасть можливість запропонувати як існуючим, так і потенційним нашим клієнтам максимально привабливі умови для співпраці, – підкреслив Андрій Хоменко, т.в.о. президента Укртрансгазу.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3%...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про це на одеському форумі «Ефективна...

  Уряд виділяє 500 мільйонів гривень на добудову Дарницького мосту в Києві

  Кабінет міністрів виділяє 500 мільйонів гривень на проведення будівельних робіт на Дарницькому мосту в Києві.Таке рішення було прийнято...

  У Туреччині почали формувати корпус корвету для ВМС України (фото)

  Для першого корвету типу Ada (проєкт MILGEM) для Військово-морських сил України, будівництво якого почалося у січні 2021 року, вже завершено формування декількох...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року склав понад 30,5 тисяч тонн.

  Зараз читають

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3%...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану...

  Будівництво нової дороги до одеського порту вийшло на наступний етап

  Будівництво дороги в Одеський порт перейшло на наступний етап, почалося укладання геосітки.Про це...