9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

“Укрнафта” відновила видобуток нафти на Івано-Франківському родовищі

 • СП “Укркарпатойл Лтд”, 100% якого належить ПАТ “Укрнафта”, відновило видобуток на Битків-Бабченському родовищі після отримання дозвільних документів від Управління гірничого нагляду та промислової безпеки України. Про це повідомляє прес-служба “Укрнафти”, передає БізнесЦензор.

  Найближчим часом фахівц і”Укркарпатойл” і “Укрнафти” оцінять технологічні характеристики свердловин після тривалого простою і зможуть спрогнозувати обсяги видобутку, – сказано в повідомленні.

  За попередньою оцінкою, відновлення видобутку на родовищі дозволить добути до кінця 2017 39 тис. тонн нафти і 22 млн куб. м природного газу, а оцінний обсяг рентних платежів державі складе близько 160 млн грн.

  Нагадаємо, видобуток на Битків-Бабченському родовищі було припинено в липні 2015 року, а в травні 2016 року було призупинено видобуток на Леляківському родовищі, яке веде інше спільне підприємство “Укрнафти” СП “Каштан Петролеум Лтд.” Через відмову Державної служби геології та надр у продовженні терміну дії ліцензій.

  За оцінкою “Укрнафти”, в результаті зупинки робіт на двох родовищах в 2016 році недоотриманий обсяг вуглеводнів перевищив 75 тис. тонн нафти і 31 млн кубометрів газу, при цьому держава недоотримала майже 320 млн грн. рентних платежів.

  Як повідомлялося, СП “Укркарпатойл Лтд” експлуатує Битків-Бабчинське родовище (Івано-Фрнковская область) з середини 90-х років, коли компанію заснували “Укрнафта” і американська Carpatsky Petroleum Corporation.
  У 2012 році “Укрнафта” після судового процесу стала одноосібним власником цього СП.

  Однак в середині минулого року у “Укркарпатойл Лтд” закінчився 20-річний термін дії спецдозволу на експлуатацію нафтогазоносної площі. При цьому Держслужба геології і надр відмовилася його продовжувати.

  У зв’язку з цим “Укркарпатойл Лтд” подала в суд з вимогою зобов’язати Держгеонадр продлітьдействіе ліцензії ще на 20 років.

  За даними судового реєстру, 21 вересня 2016 року Вищий адміністративний суд відхилив касацію Держгеонадр і залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду Києва від 7 червня, згідно з яким Держгеонадр продовжити дію спецдозволу “Укркарпатойл Лтд” на розробку Биіктів-Бабчинського родовища на 20 років – до 2035 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС. Уточнюється, що тестові...

  Зараз читають

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з...

  В Івано-Франківській області на трасі Р-24 відремонтують три мости (фото)

  В Івано-Франківській області, на автодорозі Р-24 Татарів - Кам'янець-Подільський, планують відремонтувати три мости.Передає Національний...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».