9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

“Укрнафта” відновила видобуток нафти на Івано-Франківському родовищі

 • СП “Укркарпатойл Лтд”, 100% якого належить ПАТ “Укрнафта”, відновило видобуток на Битків-Бабченському родовищі після отримання дозвільних документів від Управління гірничого нагляду та промислової безпеки України. Про це повідомляє прес-служба “Укрнафти”, передає БізнесЦензор.

  Найближчим часом фахівц і”Укркарпатойл” і “Укрнафти” оцінять технологічні характеристики свердловин після тривалого простою і зможуть спрогнозувати обсяги видобутку, – сказано в повідомленні.

  За попередньою оцінкою, відновлення видобутку на родовищі дозволить добути до кінця 2017 39 тис. тонн нафти і 22 млн куб. м природного газу, а оцінний обсяг рентних платежів державі складе близько 160 млн грн.

  Нагадаємо, видобуток на Битків-Бабченському родовищі було припинено в липні 2015 року, а в травні 2016 року було призупинено видобуток на Леляківському родовищі, яке веде інше спільне підприємство “Укрнафти” СП “Каштан Петролеум Лтд.” Через відмову Державної служби геології та надр у продовженні терміну дії ліцензій.

  За оцінкою “Укрнафти”, в результаті зупинки робіт на двох родовищах в 2016 році недоотриманий обсяг вуглеводнів перевищив 75 тис. тонн нафти і 31 млн кубометрів газу, при цьому держава недоотримала майже 320 млн грн. рентних платежів.

  Як повідомлялося, СП “Укркарпатойл Лтд” експлуатує Битків-Бабчинське родовище (Івано-Фрнковская область) з середини 90-х років, коли компанію заснували “Укрнафта” і американська Carpatsky Petroleum Corporation.
  У 2012 році “Укрнафта” після судового процесу стала одноосібним власником цього СП.

  Однак в середині минулого року у “Укркарпатойл Лтд” закінчився 20-річний термін дії спецдозволу на експлуатацію нафтогазоносної площі. При цьому Держслужба геології і надр відмовилася його продовжувати.

  У зв’язку з цим “Укркарпатойл Лтд” подала в суд з вимогою зобов’язати Держгеонадр продлітьдействіе ліцензії ще на 20 років.

  За даними судового реєстру, 21 вересня 2016 року Вищий адміністративний суд відхилив касацію Держгеонадр і залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду Києва від 7 червня, згідно з яким Держгеонадр продовжити дію спецдозволу “Укркарпатойл Лтд” на розробку Биіктів-Бабчинського родовища на 20 років – до 2035 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Зараз читають

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана...

  У Запорізькій області побудували новий стадіон (фото)

  У Запорізькій області в селищі Комишуваха з початку року розпочав роботу новий спортивний стадіон.

  “Рівнеазот” відновить та запустить цех азотної кислоти за два тижні

  ПрАТ "Рівнеазот" розпочало роботи з усунення наслідків розгерметизації трубопроводу в цеху азотної кислоти, за оцінками фахівців, ремонтні...

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в...