9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

“Укргідроенерго” замовить німецьке обладнання для виробництва водню

Держпідприємство “Укргідроенерго” планує у вересні підписати контракт із німецькими компаніями Andritz Hydro та MAN Energy Solutions відносно постачання електролізера потужністю 1 МВт для подальшого виробництва водню.

Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, передає Національний Промисловий Портал.

“Щодо водню ми дуже плідно співпрацюємо з німецькими партнерами. (…) Плануємо у вересні підписати контракт на постачання електролізера в 1МВт. У них термін виготовлення 16 місяців, але ми домовилися, що вони заберуть у когось чергу і зроблять нам це через 6-9 місяців. Тому, якщо ми підпишемо контракт у вересні, то в першому півріччі наступного року ми зможемо реалізувати цей проєкт на ДніпроГЕС”, – сказав Сирота.

Це пілотний проєкт за власні кошти, але його реалізація допоможе залучати інвесторів на більші проєкти.

“Якщо ми сьогодні збудуємо хоча б 1 МВт, то нам буде набагато простіше говорити з європейськими донорами. Вони швидше дадуть кошти й на проєктування, і на реалізацію проєктів. А у нас є можливість реалізувати проєкти водню від 40 МВт до 100 МВт”, – пояснив він.

На його думку, в умовах шантажу Росії щодо Європи проєкти розвитку водню активно реалізовуватимуться.

“І я переконаний, що ми маємо рухатися разом із європейцями. Ми не маємо робити через три-чотири роки те, що в Європі вже буде зроблено”, – зазначив він.

Останні новини:

Зараз читають